מלחמה מיותרת

 

יעל אפללו, ירוחם, 9.3.02

 

שלום רב,

 

ראשית, אני מבקשת לחזק את ידכם על הדרך והאמונה הצודקים בתקווה שהקולות יחדרו את הקירות האטומים ויביאו לתוצאות גם הפעם.

 

כמי שגרה רוב שנות חייה בעיירה ירוחם עבורי המאבק הנוכחי דהיינו חזרה לגבולות 67' והפסקת המלחמה המיותרת הזו, יש בה הרבה יותר מאשר רק הברור והחשוף לעיין, מעבר להפסקת ההרג המיותר, הכיבוש המשחית, ההתעללות המיותרת בעם השכן.

 

הרי שברור כי פינוי ההתנחלויות יביא לכך שתקציבי ענק שפוזרו עד כה על כת הפנאטים הזו, תופנה כפי הנראה לישובים ולשכונות בארץ הזקוקים לתקציבים אלה, וכנראה לריפוי חוליים רבים בחברה הישראלית, אין לי ספק כי מאבק זה מעבר למוסר ולערכים המחייבים אותנו הינו גם מאבק לדמותה של החברה הישראלית, וניסיון מה לשיקום המצב החברתי של קבוצות מסוימות במדינה זו.

 

צר לי מאוד כי ההתארגנות שלכם נתפסת כאליטיסטית משהו, בעיקר בגלל ההרכב ובאופן העברת המסרים (באופן כללי זוהי בעייתו של השמאל הישראלי), לדעתי העברת מסרים נכונה וחדירה לרובדים מסוימים באופן הנכון תביא לקליטת המסר ולדעתי לסחף בדעת הקהל הציבורית שתביא לתוצאות המיוחלות. כמי שחיה וחולקת דעות עם התושבים המקומיים מצביעי ליכוד מסורתיים, אני נוכחת ביותר ויותר שיחות כי גם נפשם קצה במלחמה המיותרת הנוכחית, מעבר להפרחת סיסמאות ההרג המסורתיות, הרי שבחדרי חדרים הם מסכימים כי המלחמה הזו לא שלנו היא ואין לה מקום, וללא כל ספק חוששים לחיי החיילים שלהם ובטוחים כי מלחמה מיותרת זו היא המרכיב העיקרי למצבם הכלכלי הקשה בזמן קשה זה. לפיכך הדרך הנכונה היא לנסות להוציא את זה החוצה בכדי שכולם יידעו ובעיקר נבחרי הליכוד כי אם ממקום כמו ירוחם בוקעת זעקה, והצעדים שלהם כבר לא מספיק פופוליסטיים, אלא רק לספק תאווה חולנית של המתנחלים אולי גם הם יתחילו לחשוב אחרת.

 

חומר למחשבה.

 

אשמח לעמוד אתכם בקשר ולסייע בכל שאוכל.

 

בברכת הצלחה.