28/4/02 ט"ז אייר תשס"ב

 


מתכנסים למדינה

יהודית דמוקרטית

 

                       

מבוכה במגידו

 

ביום שישי האחרון עצרה אותי זוגתי באמצע כיסוח הדשא והטלפון הנייד בידה. על הקו היה חייל אלמוני בקבע, אריה.  שמע, אומר לי החייל קבלתי בצומת מגידו את הפלאייר שלכם ואני מתקשר אליך דרך המספר טלפון המודפס בפלאייר. תדע לך, הוא מוסיף לי, שאני מזדהה ממש עם כל מילה שבו, באמת כל הכבוד!!. הבחורה שלכם שם בצומת כל הכבוד לה, בדבקות בל תאומן היא חילקה לכל המכוניות שהמתינו ברמזור את הפלאייר ואנשים עצרו וקראו.

 

תודה רבה לך, השבתי למטלפן, אני שמח שטרחת לטלפן ואני מקווה שירבו כמוך בישראל. אבל , חוזר אלי החייל, איך הפלאייר הזה מתקשר עם הפתק השני שהיא חלקה לי, כתוב בעברית ובערבית ובו משמיצים את חיילי צה"ל בטבח בג'נין. אני הייתי שם, בג'נין, מאיפה הם מוצצים את הסיפורים שלהם? איך זה מתקשר לפלאייר הראשון?.

 

תראה, השבתי במבוכה, אני לא יודע מה להגיד. אנחנו באופן עקרוני לא מאשימים אחרים אלא מציבים מטרות, מסבירים אותן ופועלים למענן אני בטוח שהפלאייר השני לא מייצג אותנו, אולי יש קצת בלבול.

 

ביום שבת בצהרים השתתפתי בקבוצת דיון עם חניכי השומר הצעיר בעברון שליד נהריה. בעודי ממתין פתחתי בשיחה עם הגברת סוניה מגינגר חברה בתנועת 'בת שלום' קבוצת נשים יהודית ערבית. סיפרתי לה שאני מקבוצת 'היום השביעי' והוספתי מעט פרטים על הקבוצה. שמע היא אומרת לי תוך שיחה, עמדתי ביום שיש האחרון בצומת מגידו עמדה בחורה שלכם, ממש כל הכבוד לה! במשך שעות היא חלקה לכל הרכבים בצומת את הפלאיירים שלכם, ממש מדהים כולם פתחו את החלונות לקחו ממנה ודיברו אתה, יש לכם חבר'ה מסורים באופן מיוחד. כשראינו את ההצלחה שלה ביקשנו, ממש לקראת הסוף, שתחלק גם את ההזמנה שלנו להפגנה של קואליציית הנשים למען שלום. אני ממש שמחה שהיא הסכימה לעזור לנו.

 

היא קראה מה כתבתם בהזמנה שלכם? שאלתי לתומי. אני חושבת שלא השיבה סוניה.

 

                                                                                                            דני רשף.