התפקדות לליכוד

 

רעיון ה"התפקדות לליכוד" עלה בישיבה של פעילי "היום השביעי" ב"מקום יפה לקפה" (בכניסה לכחל) במאי 2004. (בישיבה השתתפו: דני רשף, ברוריה שרון, רוני ענבר, סמדר בן-פורת, גיל אלכסנדר ודני מור).

 

תוכנית ההתנתקות מרצועת עזה היא צעד קדימה בכיוון ההתכנסות למדינה יהודית דמוקרטית. תמיכתנו בתוכנית ההתנתקות של אריק שרון הייתה ברורה וגלויה מראשית פירסומה של התוכנית.

 

לאחר כישלון המשאל בין מתפקדי הליכוד, כתבנו מכתב תמיכה לראש הממשלה אריק שרון וביקשנו להתפקד לליכוד כדי לתמוך בהתנתקות למען מדינה יהודית דמוקרטית.

 

 

להלן התייחסויות ותגובות ל "התפקדות לליכוד":

 

 

היום השביעי - אהרון חבר ארה"ב 2.10.04

מכאן אני מבין  כי לא מדובר בהצטרפות לליכוד כפי שפורסם בעיתון "הארץ", אלא רק בתמיכה בתכניתו של שרון להתנתק ואין בכוונת "היום השביעי" לשבות ממלאכתו להביא "להתכנסות למדינה יהודית דמוקרטית", שתביא בהמשך להקמת מדינה "פלשתינית" לצד מדינת ישראל.

 

אל תדבקו לאריק - מוליק בר א.ש.ד עינת הקיבוץ 29.9.04

מה לכם כי נזעקתם, יושבי "החממה" ונחי "היום השביעי"? קומו "תועי מדבר", צאו אל הכבישים והרחובות, עברו מבית לבית, דפקו על כל דלת כדי לספר נפלאות ההתנתקות. ההתנתקות היא צורך קיומי. מה בינה לבין תמיכה טוטאלית במר שרון והתייצבות במפלגת הליכוד?

 

לידיעת החרותניקים החדשים - יונה חסון-רוכלין כפר סבא 26.9.04

ביוזמה זו טמונה סכנה של ממש לדמוקרטיה. ראשית, בהחלשת מפלגות האופוזיציה, שבסיס התמיכה הציבורי שלהן יצטמצם. שנית, רעיון זה, אם חלילה יקנה לו אוהדים, יתרום לריסוק המערכת המפלגתית, וכינון משטר המבוסס על מפלגת שלטון אחת.

 

אנחנו נשנה את הליכוד מבפנים? - עלי קדם מעגן הקיבוץ 23.9.04

הצעד שלכם משדר עייפות וייאוש. קשה וכואב לראות את מי שעמד בראש התנועה למען יציאה מלבנון, אלה שהתנגדו כל השנים לכיבוש ושליטה על עם אחר – הופכים את עורם ומצטרפים למפלגה שעצם מהותה האצטלה "הדתית" של "רבני ישע", והגיון קיומה הוא המשך ישיבתנו בהתנחלויות.

 

מנחשת עתידות- דני רשף חוסן 23.9.04

תמיכתנו באריק שרון אינה עיוורת ובלתי מותנית. היא נתונה כרגע למהלך היחיד שהוא ישים, שאין בו חזרה עיקשת ומתסכלת על ניסיונות לא מוצלחים בעבר. מהלך שיש בו, בצד הסיכונים, גם שפע של הזדמנויות לנו בישראל לעצב חברה יהודית דמוקרטית ולפלשתינים לעצב את גורלם.

 

קיבוצניקים מתפקדים לליכוד: נשפיע "כמו פייגלין" - אלי אשכנזי הארץ 21.9.04

כ-200 קיבוצניקים אנשי שמאל מתכוונים להתפקד לליכוד ולתמוך בתוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה אריאל שרון במרכז הליכוד.

 

לגיטימציה - דני רשף מושב חוסן 14.9.04

יש דרכים רבות לצבור תמיכה ולגיטמציה לתהליך ההתנתקות, אם אכן קיימת תמיכה כזו בציבור. המשאל אינו תהליך של צבירת לגיטמציה אלא של קבירת החזון של מדינה יהודית דמוקרטית להרבה שנים.

 

אני מתפקד לליכוד - דני מור שער הגולן 11.9.04

היום קם מנהיג מהימין שתמך בהתנחלויות (איזה מנהיג לא תמך בהם?) ופועל להתנתק מהפלשתינים. דרכו החברתית והמדינית מנוגדת לדרכי אך הוא הכי קרוב מכל מנהיגי השמאל לפינוי התנחלויות. מנהיג שנלחם בכל הכלים הדמוקרטיים העומדים לרשותו נגד חבריו בימין למען מימוש החלום של השמאל.

 

אסון ידוע מראש - דני רשף מושב חוסן 27.7.04

בעוד שאיננו יודעים מה תחולל ההתנתקות אנחנו בהחלט יודעים מה יחולל המשך המצב הקיים... הפלשתינים ימשיכו להתמקד בנו וחשבון הנפש שלהם ידחה לטובת המאבק. ממש התגשמות החזון הערפאתי. למעשה אסון קיומי ידוע מראש למדינה היהודית דמוקרטית כחזונם של רבים.

 

למה לפנות את גוש קטיף? -  דני מור שער הגולן 20.7.04

ההתנתקות מעזה היא שלב בדרך ההתנתקות מהפלשתינים, התנתקות מהתלות שלנו בפלשתינים ובניהול חיינו על פי גחמותיהם. מטרת ההתנתקות לחזק את עצמאותנו ולכוון את דרכנו למדינה יהודית דמוקרטית שאיננה דו לאומית ואיננה מדינת אפרטהייד.

 

להפסיק "להשתגע" ולקחת אחריות - דני מור שער הגולן 14.7.04

ההתנתקות מעזה, אם תתבצע בעזרת השם, היא התחלה בדרך לשפיות אך אם נמשיך להחזיק בציר פילדלפי, לא תהיה התנתקות מעזה.

 

מתפקדים לליכוד - רוני בר-רצון ענבר הארץ (מכתבים למערכת) 30.5.04

גורל חזון המדינה היהודית הדמוקרטית ייקבע במשך השבועות הקרובים כאשר יביא ראש הממשלה את תוכנית ההתנתקות לאישור הממשלה והכנסת. זהו זמנו של הציבור להתגייס ולהשפיע, ולא רק בהפגנות בכיכר. זה הזמן לעלות לירושלים, להתייצב מול משרד ראש הממשלה ולדרוש את מימוש תוכנית ההתנתקות למען מדינה יהודית דמוקרטית.

 

תומכים בראש הממשלה שיוציא אותנו מעזה - דני מור שער הגולן 31.5.04

אתמול, בזמן שהתקיימה ישיבת הממשלה שדנה בתוכנית ההתנתקות של שרון, עלינו לירושלים כדי לתמוך בראש הממשלה.

 

מתפקדים לליכוד! - רוני בר-רצון ענבר אבטליון 19.5.04

זהו זמנם של ציבור תומכי הליכוד, וגם מי שלא ראו עצמם עד היום תומכי ליכוד מובהקים, להתפקד לליכוד ולעצור את תהליך הפקרתה של הליכוד בידי גורמים קיצוניים המבקשים "לגנוב את המפלגה" בהכריזם ש"אם הליכוד משפיע, נשפיע אנחנו על הליכוד".