התארגנות חדשה של אמהות שכולות: להוציא את צה"ל מהשטחים

 

תמרה רבינוביץ' ומנואלה דבירי יחלקו בצמתים סטיקרים: "תנו לצה"ל לצאת בכבוד"

 

איתן רבין, מעריב, 24.2.02

 

 

שתי אמהות שכולות החלו לאחרונה להתארגן בקריאה לצה"ל לצאת מהשטחים. מדובר ביוזמה ראשונה של משפחות שכולות מאז החלה האינתיפאדה לפני 17 חודשים.

 

תמרה רבינוביץ' שכלה את בנה עידו ב-1987 באירוע קשה בלבנון, בו בנה נהרג מאש חיילי צה"ל. בשבועות האחרונים, בצל ההידרדרות הביטחונית, החליטה תמרה, שהיא איננה שייכת לשום גוף פוליטי, לפעול למען יציאת צה"ל מהשטחים. היא שוחחה על כך עם מנואלה דבירי, ששכלה את בנה יוני בלבנון לפני ארבע שנים, והשתיים החליטו להכין סטיקרים שאותם הם יחלקו, בשלב ראשון בצמתים, תחת הכותרת: "תנו לצה"ל לצאת בכבוד".

 

רבינוביץ' אמרה אמש למעריב: יכול להיות שתחילתו של תהליך זה יביא אמהות שכולות נוספות. אני לא בשום גוף פוליטי, לא עומד מאחורי גוף פוליטי. אני חושבת שאחרי כל-כך הרבה דם שנשפך, יש מקום לאפשר לצה"ל לצאת בכבוד מהשטחים ולשבת ולדון עם הפלשתינים על שלום. אין לי כל טענות נגד צה"ל, להפך, אנחנו סבורות שהחיילים עושים את עבודתם". לדבריה, הרעיון להפיץ את הסטיקרים הוא הרעיון שלה ושל דבירי והעלויות ישולמו על-ידם.

 

בתוך כך, לצד פעילותה של דבירי ליציאת צה"ל מהשטחים, מבצע בימים אלה בעלה, עו"ד אברהם דבירי, שירות מילואים בחברון. בימים האחרונים גוייס אברהם דבירי וחברו זליג למילואים בחברון על פי בקשתם והם עורכים סיורים ושומרים במחסומים.