באנו לדבר והותקפנו

(תגובה לכתבה "אחיות אנחנו" מאת אסף חיים ואיציק סבן, מעריב, 4.7.01)

דני מור, שער הגולן, 5.7.01

 

השתתפתי באירוע "אנשים אחים אנחנו" שהתקיים ביום שלישי ה-3.7.01 בגני יהושע.

 

אחד המשתתפים תיאר את מה שקורה שם במילים הבאות: יש כאן 95 אחוז דתיים ו-5 אחוז חילונים שכולם ימנים קיצוניים".

 

אני הייתי אחד השמאלנים הבודדים שהיו שם. הוזמנתי לאירוע ביחד עם חברי בארגון הא-פוליטי "מבט לאופק" שחלק מאיתנו היו חברים בעמותת "ארבע אמהות".

 

הכתבה של אסף חיים ואיציק סבן איננה מתארת את מה שהיה באירוע הזה (לדעתי הם לא היו שם בכלל וכתבו את מה שהכתיב להם מישהו מהמארגנים עוד לפני שהחל האירוע. אם כי התמונה של פאנל הנשים היא אוטנטית).

 

"אלפי פעילים מהשמאל ומהימין הגיעו אתמול..." הם כותבים.

אינני בטוח ביחס למספר המשתתפים באירוע אולי היו אלף אולי יותר אבל רובם הגדול היה מהימין, מהשמאל לא היו אפילו עשרה!!!

 

"בין היתר השתתפו בדיונים חנן פורת ודדי צוקר (כאשר הגיע דדי צוקר אמרתי לו "גם ביחד אתך אין לנו מניין), אורי אורבך ואבירמה גולן..." הם כותבים. (את חנן פורת ואבירמה גולן לא ראיתי בכלל, אורי אורבך היה בקהל. שלושתם, כמובן, לא השתתפו בדיונים).

 

כשעה לפני תחילת האירוע התקיים עימות בחדשות השעה חמש בערוץ שתיים בין זהרה ענתבי מ"מבט לאופק" ונדיה מטר מ"נשים בירוק" שהיה התקפה בלתי פוסקת של נדיה על זהרה ופעילותה בארבע אמהות.

 

היו שם שני אוהלים בהם התקיימו דיונים: באחד השתתפו בפאנל הרב יעקב מידן ודדי צוקר בלבד. בשני נציגות "מבט לאופק" ונציגות "נשים בירוק".

 

באוהל בו היה הפאנל של הנשים כמעט ולא התקיים דיון. היתה זו הצגה של תוקפנות בלתי פוסקת כנגד נציגות השמאל ולא היה מצד הנשים בירוק ולא מצד הקהל שנוכח באוהל שום ניסיון של הידברות. לאחר הפאנל התקיימו שיחות רגועות יותר והיתה הידברות מעניינת.

"בתוך כך נפגשו אתמול נציגות תנועת ארבע אימהות - תנועת הנשים של יש"ע - עם סגנית שר הביטחון, דליה רבין-פילוסוף..." הם כותבים.

לא היתה שום פגישה של נציגות ארבע אמהות עם דליה רבין פילוסוף.

 

לסיכום: האירוע שהכריז על כוונות טובות ובוצע במימון של יותר ממיליון שקל, התבזבזו על עוד הפגנת כוח של הימין.

 

הכתבים של מעריב שאמורים להגיש ידיעות מהימנות נכשלו בכתבה הזאת כישלון חרוץ. אני מקווה שזה לא מה שקורה עם שאר הכתבות שלהם.

 

דני מור

שער הגולן

04-6677339, 052-3864328