שרון ל"הארץ": נתתי הנחיה לתכנן פינוי של 17 התנחלויות ברצועה

 

יואל מרקוס, הארץ, 2.2.04

 

רה"מ: "מדובר ב-7,500 איש - יש להגיע להסכם עמם"; "אני יוצא מהנחה שבעתיד לא יהיו יהודים בעזה". רה"מ חזר על הדברים בישיבת סיעת הליכוד. השיחה המלאה - מחר ב"הארץ"

"נתתי הנחיה לתכנן פינוי של 17 יישובים ברצועת עזה" - כך אמר הבוקר (שני) ראש הממשלה, אריאל שרון, בשיחה עם העיתונאי יואל מרקוס. בצהריים חזר שרון על הדברים בישיבה של סיעת הליכוד.

 

בשיחה, שתוכנה המלא יפורסם מחר ב"הארץ", אומר שרון בין השאר: "בדעתי לבצע פינוי - סליחה, העתקה - של יישובים שגורמים לנו בעיות ושל מקומות שבהסדר קבע לא נחזיק אותם ממילא, למשל יישובי עזה".

 

לגבי פינוי יישובים ברצועה, הזכיר שרון את בעייתיות הפינוי, באמרו: "מדובר באוכלוסייה של 7,500 איש. הדבר לא פשוט. מדובר באלפי קילומטרים של חממות, מפעלים ובתי אריזה. אנשים שנמצאים שם דור שלישי. דבר ראשון הוא לבקש את הסכמתם, להגיע להסכם עם התושבים. להעביר אלפי דונם של חממות, מוסדות חינוך, אלפים של כלי רכב, זה לא דבר קצר, בייחוד אם זה נעשה תחת אש".

 

עוד בנושא

תגובות סוערות לדברי שרון; הנדל: שרון מנסה להרוויח ימי תקשורת

סיקור מיוחד: מחיר ההתנחלויות

 

ראש הממשלה הדגיש: "אני יוצא מתוך הנחה שבעתיד לא יהיו יהודים בעזה".

 

בתשובה לשאלה, האם יציג את תוכניתו בפני נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש בביקורו הקרוב, אמר שרון: "ברור. זה צריך להיעשות בהסכמה ובתמיכה אמריקאית. אנחנו צריכים את תמיכתם". לגבי הסיוע הכספי מארה"ב לפינוי אמר שרון: "לא דנו אתם, אך נצטרך לדון אתם".

 

דבריו של שרון עוררו תגובות סוערות. בין היתר, אמר ח"כ צבי הנדל, כי שרון מנסה לשנות את סדר היום מהחקירות המשטרתיות.

 

השיחה המלאה תתפרסם מחר ב"הארץ"