כנס היסוד של תנועת "תפנית"

 

ברק רביד, מעריב(nrg) 30/5/2005  21:24

 

 

האלוף (מיל') עוזי דיין ערך אמש את כנס היסוד של תנועתו הפוליטית החדשה "תפנית". לעומת חבריו שפשטו את המדים, הוא העדיף להתמקד בשאלות חברה וכלכלה, ולא בנושאים ביטחוניים. משתתף בולט בכנס - הזמר אביב גפן

 

גנרל חדש הצטרף אתמול באופן רשמי למערכת הפוליטית בישראל, אבל לא תשמעו ממנו כמעט אף מילה בתחום המדיני-ביטחוני. האלוף (מיל') עוזי דיין ערך היום ב"בית דני" בשכונת התקווה התל-אביב את כנס היסוד של תנועתו הפוליטית החדשה "תפנית" ובה הציג את מטרתו: להעלות את הנושא החברתי לראש סדר היום.

 

כפי שפורסם לראשונה ב-NRG מעריב, דיין החליט להיכנס לחיים הציבוריים בנימוק ש"רק בחינוך ובפוליטיקה אפשר להשפיע". דיין הסביר את שם תנועתו החדשה ברצונו לעשות תפנית בסדר העדיפויות הלאומי ולנסח "תוכנית עבודה" כוללת למדינת ישראל בכל תחומי החיים. "ישראל צריכה ויכולה להניף את שני הדגלים - את הדגל החברתי-כלכלי לאותו גובה ובאותה קדימות של הדגל המדיני-ביטחוני", הסביר.

 

הוא הוסיף כי יש להקדיש יותר משאבי לטיפול בחברה הישראלית. "נוצר ציר רשע חברתי במדינה", הדגיש. "יש אבטלה, חינוך ירוד שלא נותן הזדמנות שווה לכל נער ונערה, ואי שוויון ועוני הולכים וגדלים".

 

אביב גפן הופיע

 

דיין אף התייחס למלחמה בשחיתות וציין ש"תפנית" מבקשת ליצור התנהלות פוליטית חדשה ונקיית כפיים ולפעול נגד נגע השחיתות. "הטרור רוצח אנשים, אך השחיתות תהרוג את החברה הישראלית אם לא נהרוג אותה קודם", אמר. "במקביל להדברת יתושי השחיתות יש לייבש את הביצות, יש להעניש ביד ברזל את המשתוללים בדרכים, את מזייפי הקולות, את המשחדים והמשקרים - ולא לאפשר זכות שתיקה לנבחרי ציבור. מי שרוצה לשתוק יישב ביתו וישתוק משם".

 

אבל בלי חלק מדיני הרי אי-אפשר. דיין ציין שיש לחזק את זהותה היהודית-דמוקרטית של מדינת ישראל. "קיימת סכנה של היווצרות מדינה דו-לאומית בין הירדן לים התיכון", הזהיר. "זה מה שמצפה לנו אם לא נפרד מהפלשתינים".

 

בכינוס הציג דיין את הצוות שלו, שכולל אנשי מקצוע ונציגים של המגזרים השונים בישראל. בין השאר כולל הצוות את ד"ר דני בן-דוד; איש מימד לשעבר, הרב יהודה גלעד; עדינה בר שלום, ויוסף נאסר א-דין.

 

משתתף נוסף בכנס הייסוד היה לא אחר מאשר הזמר אביב גפן שביצע כמה משיריו במהלך האירוע. גפן הוא קרוב משפחה של דיין ועכשיו, הוא כנראה גם אחד מתומכיו הפוליטיים.

 

משתתף נוסף בכנס הייסוד היה לא אחר מאשר הזמר אביב גפן שביצע כמה משיריו במהלך האירוע. גפן הוא קרוב משפחה של דיין ועכשיו, הוא כנראה גם אחד מתומכיו הפוליטיים.