תרופת אליל ושמה טרנספר

 

צביה גרינפילד, ירושלים, קוראים כותבים, הארץ, 2.5.02

 

 

עלייתו של אפי איתם לגדולה במפד"ל והשיח המתפשט על טרנספר מעידים, שבוחרי הימין הדתי החלו להבין את השלכות המצב הקשה שבו אנו מצויים; הדבר המביא לפריחה של תרופות אליל מסוכנות.

 

וזה מה שהולך ומתברר: בצד הפלשתיני אנשים מתחילים להימלך בדעתם. אולי הפתרון הטוב באמת מבחינתם הוא פשוט לחכות קצת. בתוך עשר שנים, עשרים שנה, ייווצר רוב ברור לפלשתינאים בין הים לירדן. ואז, כמו בדרום אפריקה של האפרטהייד, העולם יכריח אותנו להעביר את המפתחות לידיהם.

 

העולם לא יניח לנו לנהל את חיינו מתוך שליטה על מיליוני אנשים, שמספרם הולך ורב משלנו והם חסרי זכויות יסוד. הפתרון הטבעי וההכרחי יהיה לתת לכולם זכות בחירה שווה. ומכיוון שלא ידענו בסכלותנו לקבוע בעצמנו גבול בינינו לבינם, מה שיקבע יהיה הרוב שלהם, לא המיעוט שלנו. כך נביא על עצמנו במו ידינו את אסוננו: מדינת ישראל האחת והיחידה שלנו, הריבונית, היהודית, תיעלם מן העולם. במקומה תבוא מדינה פלשתינית על כל שטחי ארץ ישראל, שהיהודים - אם בכלל יישארו בה - יהיו למיעוט בתוכה.

 

זו הדילמה הנוראה שלפניה אנחנו עומדים. זו גם הסיבה האמיתית לכך, שדמויות כמו אפי איתם והאחים בני ומוטי אלון נהפכים למנהיגיו של ציבור דתי גדול. זו גם הסיבה לכך, שדיבורים מחרידים על טרנספר נעשים משנתם הפוליטית וה"רוחנית" הגלויה של עשרות ומאות אלפי אזרחים מיואשים, המתחילים להבין כי חזונם המתעתע של שלטון יהודי בגדה עומד לקום עליהם עכשיו.

 

אבל הציבור הדתי-הלאומי מורכב ברובו מאנשים מסורים ונבונים. אל להם להיגרר אחרי האטד שהמליכו עליהם כמו במשל יותם, ולהיתלות בייאושם בפתרון אימים זה שיביא על ישראל את חורבנה הסופי, פיסי ומוסרי כאחד.

 

עלינו לעשות הכל כדי למצוא בצד הפלשתיני מישהו רציני המוכן לקבל אחריות ולחתום על הסכם שלום סביר עם ישראל. אבל אם מתברר שהדבר איננו אפשרי, עלינו לעשות מעשה - לסגת מיד ממחוזות פלשתיניים למחוזותינו שלנו, ולבצר את הגבול שלנו שבתוכו אנחנו רוב יהודי לגיטימי. רק כך נוכל לשמור על מדינה ריבונית, יהודית ודמוקרטית. רק גבולות שבתוכם אנחנו רוב דמוקרטי ברור, המקיים את מדינתו בזכות ולא באונס, יוכלו עכשיו להציל את הפרויקט היהודי הגדול שהקמנו כאן.