מי יהיה המחנה הציוני?

 

דני מור, שער הגולן,  22.12.03

 

 

במה חטא עם ישראל שכבר שלושים ושש שנים הוא טועה במדבר ההתנחלויות?

 

הרי כבשנו את הארץ, לא פחדנו כמו המרגלים. הקמנו מדינה יהודית וקלטנו מיליוני יהודים מכל רחבי העולם. חוקקנו את חוק השבות והתחלנו לבסס את הרוב היהודי בארץ ופתאום לאחר ניצחון צבאי אדיר על אויבנו קיבלנו "תאבון שטחים", התחלנו לרקוד על "קברי אבות", הקמנו התנחלויות מפוארות והזמנו את "השד הדמוגרפי" לארצנו – גדלה ארצנו ומיליוני ערבים חוסים בצילה.

 

איך קרה שהציונים הדתיים שהם הכי יהודים והכי ציונים בינינו מפקירים את הארץ לפגעי השד הדמוגרפי? איך זה שדווקא הם ממלאים את הארץ בערבים? אולי זוהי נקמתם בציונים החילונים שבנו את הבית הציוני והשאירו להם רק את התקנת המזוזה? אולי זו תזכורת כואבת לשמאל שמדינת ישראל היא מדינה יהודית דמוקרטית ולא סתם מדינה דמוקרטית.

 

בן גוריון העדיף מדינה יהודית קטנה אבל שיהיה בה רוב יהודי גדול. בפלשתינה א"י שלפני מלחמת העצמאות היו שש מאות אלף יהודים ומיליון ומאתיים אלף ערבים – מספר הערבים היה פי שניים ויותר. בארץ ישראל שאחרי מלחמת העצמאות היו שש מאות אלף יהודים ומאה אלף ערבים – מספר היהודים היה פי שש ממספר הערבים. הוא העדיף שלא לכבוש את הגדה המערבית כדי שיהיה רוב יהודי בישראל.

 

מפלגות השמאל היו מפלגות לאומיות שחתרו להקים מדינה יהודית דמוקרטית במדיניות שקולה ומתחשבת במדינות העולם. מפלגות הימין היו מפלגות לאומניות שנלחמו בעולם כולו. אבל כולם נלחמו למען מדינה יהודית דמוקרטית. היום, מפלגות השמאל נלחמות למען השלום וחותרות למדינה דמוקרטית דו-לאומית ואילו מפלגות הימין חותרות למדינה יהודית ששולטת על אוכלוסיה ערבית גדולה.

 

השמאל הפנה עורף ליהדות ואילו הימין הפך אותה ללאומנית. בזמן שהימין נלחם על ארץ יהודית ללא יהודים מדשדש השמאל בחתירתו ל"שלום" עם הפלשתינים.

 

בואו נשאיר את המדינה הדו-לאומית ואת השלום ההזוי לשמאל הקיצוני ואת מדינת האפרטהייד והטרנספר ההזוי לימין הקיצוני ונחזור כולנו, הימין והשמאל, להלחם על מדינה יהודית דמוקרטית.

 

ישאר המחנה הימני בלאומיותו ויחזור המחנה השמאלי לציונות.