מפריחים בלונים של הסכמים באוויר

 

דני מור, שער הגולן, 22.10.03

 

 

לאריק שרון יש מדיניות ברורה ואולי הוא יצליח לממש אותה.

אריק שרון מתכוון להגיש למדינת ישראל את ארץ ישראל השלמה. הוא לא יוותר על שטחים ולא ייכנע לפלשתינים! לכן העם אוהב אותו ומוכן לספוג קורבנות נוספים למענו.

 

למרות הסכם ז'נווה וצעקותיו של שמעון פרס, מפלגת העבודה לא מצליחה להקים אופוזיציה ראויה לשמה כי למפלגת העבודה אין שום דבר חדש להציע.

 

אריק שרון למד את הלקח מקריסתו של הסכם אוסלו, הוא מבין את כוחם של הסכמים עם הפלשתינים, הוא יודע את מה שהגיע הזמן שכולנו נדע ש"אין בסיס להסכמים בין כובש לנכבש.  כל זמן שהכובש אינו מסיים את הכיבוש הנכבש יחתום על כל הסכם ויפר אותו מיד!"

 

כל ההסכמים: "הסכמי אוסלו", "מפת הדרכים", "המפקד הלאומי" "הסכם ז'נווה" ועוד, סופם כישלון! אריק שרון מבין את זה היטב לכן הוא חתם על מפת הדרכים ודואג שהסכמי ז'נווה לא ירדו מהכותרות. כך הוא יכול להתיש את הפלשתינים ולהכניע אותם.

 

בזמן שאריק שרון נסמך על חזונם של המתנחלים למפלגת העבודה אין על מה לסמוך.

 

מול חזון ההתנחלויות והסיפוח יכולה מפלגת העבודה להציג חזון של מדינה יהודית דמוקרטית עם רוב יהודי גדול ומוצק מדינה שלוקחת אחריות על מעשיה ומחדליה, שדואגת למיעוט הלא יהודי, שאינה מתביישת ביהדותה ומשמשת מרכז רוחני ליהדות בעולם כולו. מדינה שמספקת ביטחון מלא לאזרחיה לנוע באופן חופשי בשטחיה בתוך גבולות ברורים ובטוחים.

 

במקום הדאגה לפלשתינים צריך לדאוג למדינת ישראל היהודית דמוקרטית כי הימין והתנחלויותיו כבר מזמן שכחו למה אנחנו כאן.

 

במקום זכות השיבה של הפלשתינים צריך להציב את זכות השיבה של היהודים ולא להתפשר על מספר הפליטים שיכנסו למדינת לישראל (בשטחים של ארץ ישראל שיהיו בידי הפלשתינים יוכלו להכנס כמה פליטים שהם ירצו).

 

במקום הדיבורים שמובילים לסיפוח אוכלוסיה ערבית לישראל יש צורך לדבר על יציאה מהכפרים הערביים שלאורך הקו הירוק.

 

במקום חיזוק ההתנחלויות צריך לצאת באופן חד-צדדי מרצועת עזה.

 

במקום מדינה דו-לאומית, מדינת אפרטהייד, מדינת פלשתינה א"י או ארץ ישראל פלשתינה או מדינת גלות בארץ ישראל יש להתכנס למדינה יהודית דמוקרטית מאחורי גבולות דמוגרפיים בארץ ישראל.

 

במקום פעולות צבאיות אינסופיות בעזה וביו"ש ובמקום פיגועים אינסופיים, ובמקום כאב ושכול, יש להציב את צה"ל על גבול ברור שימנע חדירת מחבלים, להחזיר את הביטחון ואת התקווה.

 

בהסכם ז'נווה אין אף טיפת חזון ובטח שאין בו תקווה. יש בו, בהסכם, הרבה רעש שמסיט אותנו מן העיקר ומחזק את ידי הממשלה להמשיך את פעולות הסיפוח.

 

מפלגת העבודה שצריכה לגבש את האופוזיציה ולהציע אלטרנטיבה למדיניות הסיפוח של שרון, ממשיכים להפריח בלונים של הסכמים באוויר ואינה מציעה שום דבר חדש.