מדינת היהודים לשעבר


יחיעם פריאור, וואינט,
25.11.03

 

תוכנית המתנחלים היא נוסחה לחיסול הדמוקרטיה, לנידוי מוחלט של ישראל ממשפחת העמים, לחיסולה של המדינה יהודית, ולהפיכתה למדינה פלסטינית.

 

לפני מספר שנים התקבלה באו"ם החלטה המשווה את הציונות לגזענות, והארץ רעשה. אחרי מה שעבר על העם היהודי במלחמת העולם השנייה, איך אפשר לטעון כי הציונות, תנועת השחרור של העם היהודי, היא גזענות?

 

הבוקר התבשרנו שראשי המתנחלים ביש"ע החליטו לתת סימוכין לאויבי ישראל בטענתם הנלוזה ההיא, והם דנים ב"תוכנית מדינית חדשה", גזענית, סהרורית ומסוכנת כאחת. על-פי הפרסום, עיקרי התוכנית פשוטים ביותר: התושבים הפלסטינים של יהודה, שומרון ועזה יקבלו (אם יחפצו) אזרחות ישראלית ושוויון זכויות, כולל זכות הצבעה לכנסת. כדי להבטיח את שלטון הרוב היהודי, הבחירות לכנסת יאורגנו בצורה אזורית (כלומר המדינה תחולק לאזורי בחירה) באופן אשר ינטרל את הרוב הפלסטיני הצפוי כאן בתוך שנים ספורות. כלומר, בבחירות לכנסת הקול הפלסטיני יהיה שווה הרבה פחות מהקול היהודי. בנוסף מציעה התוכנית שהחוק (או החוקה) ישונו באופן שיובטח כי ראש המדינה תמיד יהיה יהודי.

 

תוכנית המתנחלים תגרום לחיסול הדמוקרטיה במדינת ישראל, תגרום לנידוי מוחלט של ישראל ממשפחת העמים, יוביל תוך זמן קצר לחיסולה של ישראל כמדינה יהודית, ולהפיכתה למדינה פלסטינית דרך שלב ביניים קצר של מדינה דו-לאומית. פרטי התוכנית טרם פורסמו, אבל כל תוכנית שתביא לסיפוחם של מיליוני פלסטינים כאזרחים למדינת ישראל תביא את הקץ על מדינת ישראל היהודית דמוקרטית, ולא חשוב כמה חכמים יהיו מנסחי התוכנית בעיני עצמם.

 

בדרום אפריקה שלט המיעוט הלבן מאות שנים, אבל מרגע שהתחילה הדרישה של השחורים (הרוב) לקבלת שוויון זכויות, הייתה זו רק שאלה של זמן עד שישיגו את זכויותיהם הבסיסיות, ומדיניות האפרטהייד קרסה בקול תרועה רמה. מי שחושב שניתן יהיה לאורך שנים לקיים מדינה דמוקרטית שבה אין שוויון זכויות מלא לכל אזרחיה, ומי שחושב שניתן להגדיר את זכויות ההצבעה לכנסת על-פי היותו של המצביע יהודי או ערבי, כנראה שלא למד היסטוריה ולא קרא עיתונים ואינו מבין דבר בהליכים פוליטיים. אימוץ מדיניות מעין זו ייצר מיד מיעוט ערבי ששיעורו 50% מהאוכלוסייה, ואסור שיהיה ספק: בתוך שנים מעטות תהיה לכל אזרחי המדינה זכות הצבעה לכנסת, למרות הצהרותיהם ההזויות של ראשי יש"ע ולמרות הצבעות הפוכות של הימין הקיצוני בכנסת ישראל.

 

המתנחלים ותומכיהם, יוזמי התכנית המסוכנת הזו, אינם חושבים על מדינת ישראל ועל עתידה היהודי. הם נוקטים מדיניות זו אך ורק כדי להציל את בתיהם. מכיוון שגם הם יודעים כי הרוב המוחלט של הציבור בארץ כבר מבין שלא תהיה ברירה אלא לפנות חלק מהשטחים (עם הסכם או בלעדיו), הם החליטו לבחור במדיניות התאבדותית, בבחינת "תמות נפשי עם פלסטינים". אם נגזר עליהם לפנות את ביתם, מה אכפת להם כי באותה הזדמנות תיהרס גם מדינת ישראל?

 

רעיונות עוועים כאלה הם הם הסכנה האמיתית לעתידה של מדינת ישראל. ה"ציונות" שלהם אינה הציונות שלי.