קדימה המרכז השפוי

 

רן בית-אש, ירושלים, 5.12.05

 

נמאס לציבור הישראלי מההגדרות הנדושות של ימין ושמאל בנושא המדיני. רוב רובו של העם הבין כי גישת הימין וגישת השמאל בקצוות המפה, מובילות בדיוק לאותה התוצאה של מדינה דו לאומית שתהפוך למדינה בעלת רוב ערבי פלסטינאי.

 

כדי למנוע את אבדן השלטון ביצור המפחיד הזה יצטרכו היהודים למנוע מהרוב הערבי את זכות הבחירה ולהפוך למדינת אפרטהייד. לחץ בין לאומי יאלץ אתנו, היהודים, לתת לערבים לבחור והיהודים יהפכו למיעוט נרדף שיהפוך למגורש ומושמד כפי שמלמדת אותנו ההיסטוריה בת אלפיים שנה בכלל והשואה הנאצית בפרט!

 

אין זה משנה אם הסיבה היא לשמור על ישראל השלמה כרצון הימין. או תופעות כמו הכנעניות, מדינת כל אזרחיה, התבטלות הלאום היהודי וכדומה כרצון השמאל. התוצאה תהיה זהה.

 

קפיטליזם טהור או בולשביזם טהור שתיהן שיטות פסולות שאבד עליו הקלח. הקפיטליזם יוצר פערי הכנסה ומעמדות קשים ומרסק את החלשים וזאת חברה לא צודקת ולא עמידה.

 

והבולשביזם יוצר כלכלה ריכוזית לא תחרותית ונחשלת שתרסק את המשק ואת השרידות הכלכלית והחברתית של המשק והחברה בישראל.

 

כדברי הפילוסוף הגדול אריסטו שאמר שחוכמת המעשה היא קו האמצע לדוגמה קמצן זה פסול ופזרן גם. כאן נדיבות היא קו האמצע.

 

ולכן קו האמצע נכון גם מבחינה מדינית כגון התכנסות למדינה יהודית דמוקרטית בהסכם מדיני עם ניתן ובחד-צדדיות אם אין ברירה אחרת, עם שולי ביטחון ושטח שיוחזק כקלף מיקוח להסדר הקבע! וכך ידע גם הצד השני שהפשרות של מדינה דו-לאומית איננה יותר אופציה, היא נפלה סופית. על ידי הפרדה החד צדדית שהיא זמנית עד להסכם שלום.

 

גם מבחינה כלכלית קו האמצע הנכון היא מדיניות סוציאל דמוקרטית כפי שמקובל בסקנדינביה ורוב מדינות האיחוד האירופאי – יוזמה פרטית עם ביטחון סוציאלי וסיוע נדיב לחלשים. זה צריך להיות הקו המדיני חברתי של מפלגות מרכז המפה וחשוב שמפלגת קדימה תאמץ מצע פשוט וברור זה. אם היא רוצה לתת לישראל את הפתרון הנכון וכן לנצח וחפצה ולשרוד.

 

לא דרך הימין ולא דרך השמאל כי עם דרך החוכמה. אפשר לאהוב את ישראל השלמה שתהיה בימות המשיח. בינתיים יש לשקוד על פיתוחה של המדינה בגבולות שניתן ללא סיכון הרוב היהודי.

 

ללכת על כלכלה חזקה עם המון התחשבות וחמלה אולי לא צריך להעלות את שכר המינימום אבל לפחות לאכוף אותו היום אנשים עובדים בשכר של 2000 שקל לחודש לעיתים למפרנס יחיד והמשפחה רעבה.

 

ישראל לא יכולה להתחרות בעלויות השכר בסין. המסקנה חשוב מאוד שהשלטון יהיה בידי מרכז סוציאל דמוקרטי שפוי.