חרפה אנטי-ציונית

 

הסיפור של המאחז הבלתי חוקי "עדי עד" כולל התנכלות לפלסטינים, גם בחסותה של המדינה. שר הביטחון, אנא הסר את החרפה מקרבנו

 

בן דרור ימיני, מעריב, 4/6/2013

 

אדוני שר הביטחון, סהדי במרומים שרציתי, מאוד רציתי, להפריך את הדוח הזה. רציתי לכתוב שמדובר בשקר נוסף מתוצרת גופים שנושאים את הכותרת של "זכויות אדם", אבל עוסקים בעיקר בדמוניזציה של מדינת ישראל. רציתי להוכיח ששוב מדובר בעלילה. אלא שזה לא הסיפור. לא הפעם. ולכן, כבוד השר, יורשה לי להעלות בפניך את העובדות, והן קשות ומביכות.

 

הדברים אמורים בדוח חדש של עמותת "יש דין" על מאחז "עדי עד" בשומרון. הדוח מגולל מסכת אדירה שכולה הפרות חוק, צפצוף על צווים מנהליים, התנכלות לכפרים הערביים בסביבה, השתלטות על אדמות, התעללות בפלסטינים חפים מפשע, ובנוסף - שיתוף פעולה של הרשויות, גם אם לא כולן. זה כולל את הרשויות שתחת אחריותך, אדוני השר.

 

דוחות מהסוג הזה, אין צורך לומר, יש לקרוא בזהירות רבה. לפעמים ההגזמות שם וחצאי האמיתות זועקים לשמים, ולכן ביקשתי תגובה. לצערי, הפרטים המופיעים בדוח נכונים בעיקרם, והסיפור הזה הוא כתם על מדינת ישראל, על המפעל הציוני ועל כל מי שחפץ במדינה שהיא גם יהודית וגם דמוקרטית.

 

משום שמישהו עושה שם, בשם כולנו, מעשים מקוממים. אין כאן שום עניין פוליטי. לעוול אין מפלגה. ואת המחאה, כשהיא מוצדקת, אסור להשאיר לא לשמאל ולא לשמאל הקיצוני. דווקא מי שהמפעל הציוני יקר לו, דווקא מי שחושב שישראל אינה מפלצת, דווקא מי שחושב שישראל היא הבית הלאומי והדמוקרטי וההומני של העם היהודי - חייב לצאת נגד עוול, וזה כולל את העוול ששמו "עדי עד".

 

איך זה שמאחז מוקם ללא אישור? איך זה שגורמים שונים, בהסתדרות הציונית ובמשרדי ממשלה, נותנים גיבוי וסיוע למאחז בלתי חוקי בעליל? איך זה שמאחז בלתי חוקי גורם לכך שצה"ל יחסום גישה של חקלאים מארבעה כפרים לאדמותיהם? איך זה שמקפחים את פרנסתם? האם אתה מסכים למצב הזה, כבוד השר? האם זה המפעל הציוני? לא, כבוד השר. זה לא המפעל הציוני. זה גידול פרא של המפעל, ואם לא נדכא את גידול הפרא הזה הוא עלול לחסל אותנו. עכשיו זה בידיים שלך.

 

אין הצדקה לעוול

כתבתי, ואמשיך לכתוב, ששום עוול שנעשה על ידי ישראל, ויש עוולות, אינו מגיע לאלפית מהעוולות של העולם הסובב אותנו. רוב הפלסטינים בלבנון ובסוריה היו חולמים להיות הקורבנות של מאחז "עדי עד", לעומת תנאי החיים העלובים והמדכאים שלהם תחת שלטון ערבי.

 

אבל עם כל הכבוד לטענה הזו, היא לא מצדיקה את העוול. זה בסדר להעמיד דברים בפרופורציות, אבל זה לא בסדר להצדיק עוול רק מפני שיש מגה-עוולות. זה בסדר לטעון כלפי העולם - מספיק עם הצביעות שהופכת את ישראל לאם כל חטאת - אבל זה לא בסדר לפטור את עצמנו מאחריות למה שקורה על ידי ישראלים, בעידוד ובהסכמה של גורמים ישראלים.

 

אדוני השר. דברים רבים שמתפרסמים על ידי ארגוני זכויות אדם מתגלים בסופו של דבר כמעוותים ולפעמים מסולפים. בדרך כלל הטענות הללו, גם אם יש בהן שמץ של אמת, משמשות לקידום תעשיית שקרים אדירה, שהופכת את ישראל למפלצת. כל צביעת סיסמאות באיזה כפר פלסטיני בשם "תג מחיר" הופכת לעוד הוכחה לכך שישראל היא מדינה פשיסטית.

 

צריך להיאבק בתעשיית השקרים, אבל זה לא פוטר אותנו מהעובדה שיש גם טענות נכונות. הטענות הללו נוגעות לנו כעם, כחברה, כמדינה.

 

אדוני שר הביטחון, אתה השר הממונה. אתה זה שיכול להסיר את החרפה. אפשר להאמין בארץ ישראל השלמה. אפשר להאמין בהתיישבות באזור שילה. אפשר להאמין במדינה דו-לאומית, כפי שחלק מחבריך בימין מאמינים. אבל מדינה דמוקרטית איננה יכולה לאפשר עוול שנעשה בחסות המדינה. יש לנו מאבק עם אותם אלה מקרב הפלסטינים שבחרו באלימות בטרור. זה לא מצדיק שום התנכלות ושום התעללות בכלל הפלסטינים. הכדור אצלך, אדוני השר. למען מדינת ישראל, למען המפעל הציוני - הסר את החרפה הזו מקרבנו.