הצבע קדימה להתכנסות

 

רן בית-אש, ירושלים, 23.3.06

 

כל מי שמאמין שצריך להתכנס למדינה יהודית דמוקרטית חשוב שיצביע קדימה כי זה המסר העיקרי שלה. ואסור לחשוב שהיא מספיק חזקה, שמפלגת העבודה שאולי דואגת יותר לחלש, תחבור אליה לקואליציה ואולי גם מרץ ואחרים ולכן לא חייבים להצביע עבור ההתכנסות שעדין איננה מובטחת.

 

החשיבה שהכל בטוח וסגור היא מסוכנת ומטעה. הנה קואליציית ההתנתקות כבר זוכה ולכן אפשר לדאוג לדברים אחרים, להצביע ירוקים, שאיכות הסביבה היא נושא חשוב לכל הדעות. או אולי לתמוך בעבודה או במרץ כדי לחזק את הצד החברתי.

 

אם קדימה תתקשה להרכיב את קואליציית ההתנתקות, ותאלץ להיכנס לקואליציה עם ש"ס וליברמן ואחרים היא לא תוכל לבצע את מצע המדינה היהודית דמוקרטית וניכנס שוב לסחרור של חוסר יציבות פוליטית וחוסר מעש הנובע מאי הסכמה ומהעדר רוב למדיניות ההתנתקות מהבעיה הפלסטינאית הם שם ואנחנו פה.

 

צרה נוספת היא החשש מבלוק חוסם של תאבי השלטון למיניהם ו"די לחכימה ברמיזה". או אולי נתניהו בקואליציה עם מפלגות הימין. לכן חשוב שתהיה הכרעה ברורה בעד ההתכנסות, ללא תרגילי מורדים משאלי עם וכדומה, בסרט הזה כבר היינו. צריך משהוא חותך, מוחץ, חד משמעי ללא ערעור כלומר להצביע קדימה ולא תחליפים.

 

לכן אני מציע לחכות עם איכות הסביבה, הדאגה לגמלאים, גם בקדימה ישנה רגישות לחברה, אבל המנוע והמינוף יבוא מניתוק המגע מהשטחים ומהתנתקות מעיסוק בפלסטינאים. דבר שיביא לחסכון רב בתקציבי הביטחון וההשקעות בשטחים ולשיפור בצמיחה הכלכלית, וכן להגדלת הרזרבות התקציביות ותאפשר למדינה להתמודד עם בעיות העוני, החינוך הבריאות התחבורה וכן גם איכות הסביבה אלו נושאים חשובים ומוזנחים, שבאקלים החדש שיבצר לאחר ההתנתקות יזכו לעדיפות הראויה.

 

כדאי לחכות עוד ארבע שנים ואז להצביע לירוקים גמלאים נהגי מוניות ומה שרוצים, הפעם צריך לחשוב לתת כוח לממשלה לבצע את סיבוב ההגה עד הסוף. כדי להפוך למדינה נורמאלית ואם נפסיק להיות האבא המוכה של הפלסטינאים נוכל לטפל נוכל לדאוג לעניי ביתנו.