הסכנה הדמוגרפית במדינת ישראל

 

דני מור, שער הגולן, 13.1.04

 

 

רון בריימן (מעריב 11.1.04 "ההונאה הדמוגרפית") מבשר לנו ש"ישראל הנהנתנית" ויתרה על "שטחים תמורת שלום" ו"הנימוק המרכזי לתוכניות השונות הוא דמוגרפי".

 

זו כמובן, בשורה משמחת, כי סוף סוף לא מדברים על שטחים קדושים מרובי אוכלוסיה ערבית אלא על  שטחים מיושבים ביהודים. מוותרים על יצר הכיבוש למען יצר הקיום של מדינה יהודית דמוקרטית.

 

פן חיובי ומעודד נוסף מצאתי בדבריו, כלומר לא מצאתי, לא מצאתי את המנטרה הדמוגרפית על הילודה של הערבים ועל התרבותם המתסכלת. ואין במאמרו קריאות עידוד לאישה היהודיה שתרבה בילדים. זה בהחלט מרענן לקרוא על הדמוגרפיה בישראל בלי להתייחס לילודה.

 

אבל, הוא מצהיר ש"בריחה מיש"ע" לא תמנע רוב ערבי בארץ ישראל המערבית וכותב: "דווקא אלה המאיימים בסכנה הדמוגרפית וברוב ערבי בין הים התיכון לנהר הירדן, הם הדוגלים בהקמת מדינה פלשתינית ממערב לירדן, שאליה תותר שיבה של פליטים. כלומר, דווקא הקמתה של מדינה כזו היא הדרך הבדוקה לשינוי המאזן הדמוגרפי ממערב לירדן לרעת היהודים." זה משפט ארוך ומסובך שאומר: אם יהיו שתי מדינות ממערב לירדן, מדינה יהודית ומדינה פלשתינית אז יהיו יותר ערבים ממערב לירדן.

 

למה חשוב מאזן דמוגרפי ממערב לירדן? מה אכפת לו לרון בריימן כמה ערבים יהיו במדינה פלשתינית? אולי הוא רוצה גם לטפל בבעיה הדמוגרפית של כל המזרח התיכון כך שיהיו בו יותר יהודים מערבים?

 

אנחנו יכולים לעשות הרבה למען הדמוגרפיה היהודית בישראל בלי להתערב בענייניהן של  המדינות הערביות.

 

הסכנה הדמוגרפית המאיימת על ישראל לא נמצאת במערב לירדן או במזרח לירדן אלא במדינת ישראל, בגבולות שמדינת ישראל תקבע לעצמה ותקיים בתוכם את המדינה היהודית דמוקרטית שתהיה בית לאומי לעם היהודי בעולם.

 

נסיגה מיש"ע ופינוי התנחלויות תותיר מדינה יהודית עם שמונה עשר אחוז ערבים ובהמשך אפשר לפעול למען הדמוגרפיה היהודית בישראל בדרכים שמציע רון בריימן – מניעת "התנחלות" של עובדים זרים ערבים ואחרים במדינה,  "איחוד משפחות ערביות" במדינת פלשתין, "פישוט וזירוז תהליכי הגיור".

 

ובדרכים נוספות: דמוקרטיזציה של ערביי ישראל – שירות בצה"ל, עירבובם באוכלוסיה היהודית והעלאת רמת חייהם. המשך העליה היהודית מהגולה. חינוך יהודי בישראל ועוד.