להתנתק סופית מעזה

 

עזר ארגמן, קיבוץ חניתה, 5.6.10

 

יש להפסיק מייד את המצור על עזה, לשחרר את כל השבויים שלהם, להכיר בעזה כמדינה עצמאית, עם קשר חופשי לעולם בים ובאוויר, לתת להם להכניס לשם כל נשק שירצו, גם טנקים ומטוסים, ולהתנתק מהם סופית. אבל לא לתת לאף אזרח אויב להיכנס לעבוד במדינתנו, ולסכן אותנו בטרור, כל זמן שהם מחנכים לפגיעה בנו, וכמובן לא לספק להם חשמל, מים ומזון. שיביאו הכל מהים, או ממצריים. רק כך נפסיק את "הכיבוש", שמזמן לא קיים, וגורם לנו כל כך הרבה נזק! ברגע שהם "מדינה" –"אזרחים חפים מפשע" הופכים להיות "אזרחי אויב". רק כך ניתן לעצמנו את הזכות להפציץ ולהרוג במנהיגיהם, ובסובבים אותם, בידיעה שיהרגו גם נשים וילדים, כתגובה על כל פגיעה קלה בנו. רק כשיהיה ברור להם שכך ננהג – יש סיכוי לשלום עם הפלשתינים, שהורגים בנו 3,000 שנה!  אם גם כך גלעד לא ישוחרר – יש להמשיך בחיסול מנהיגים, כדרך יחידה להבטיח שלא יחטפו עוד חיילים, והוא כן ישוחרר.

 

ארה"ב ואנגליה הרגו במלחמת העולם 600,000 אזרחים גרמנים, בהפצצות הערים שם, ו-100,000 ביפן, והצילו מדינות אלה, ואת אירופה ואת אסיה ומאות מיליונים במדינות סביבן, מהמשך מלחמות והרג של מיליונים כבר 65 שנה, וסביר ששלום זה ימשך עוד 65 שנה! במבט לאחור זה היה ההרג הכי הומאני, שהביא המון שלום. כך גם ההפצצות המסיביות של סואץ, פורט-סעיד ואיסמעיליה במלחמת ההתשה משפיעות על מצריים עד היום לא לשחק באש איתנו.

 

אנו משוכנעים שנדע להסתדר עם עשרות אלפי טילים, מטוסים וטנקים של מצרים, סוריה ואיראן וחיזבאללה. כך נדע להסתדר גם עם האלפים של עזה. רבבות הטילים בעזה כבר היום מאיימים על מיליון ישראלים, והם מסוכנים פי 10 מ-100 טנקים  ומטוסי אויב בעזה. מתי הגנרלים שלנו יודו בעובדה פשוטה זו?! כל הנשק שיכולה להעביר אוניית "סיוע הומאניטארי", מועבר ממילא מהמנהרות במצריים! למה להסתבך במעצר אוניות אלה? הדרך היחידה להפסיק הרג – זו הפצצת המנהיגים!  ההתנהגות הרופסת שלנו כנגד חיזבאללה וחמאס פוגעת קשות באמינות שלנו, ובפחד מלנסות ולהרוס אותנו במצריים ובסוריה ובאיראן!  ה"כיבוש" המטומטם הזה גם מחזק מאוד את האיסלאם הקיצוני, ובמיוחד לאור בריחתנו מלבנון ומעזה.

 

כל מה שניסינו עד עתה איתם, בקונצפציה הנוכחית, ממשיך וימשיך להיכשל, כולל ה"מצור", שאינו מצור, ה"כיבוש" שאינו כיבוש, והחזקה יקרה של אלפי שבויי מלחמה!

 

עובדה שממצרים ומסוריה לא יורים עלינו טילים, ולא שולחים ישירות מחבלים אלינו, למרות שנאתם אלינו, כי הם עדיין מפחדים. העזתים כעת – לא מפחדים, כי לימדנו אותם שבתגובה לכל ירי עלינו, ולכל חטיפת חייל – הם תמיד יישארו מוגנים כ"אזרחים חפים מפשע".

 

כך צריך להכיר בחיזבאללה כשליט דרום לבנון. לתת להם להכניס טנקים ומטוסים, הכל כדי שלוחמיו יהפכו מ"חפים מפשע" ל"אזרחי אויב". רק כך נרשה לעצמנו להרוג במנהיגיהם, ובסובבים אותם, אם יפגעו בנו שוב!

 

הטענה המטופשת שהם טרוריסטים רק קושרת את ידינו, ואינה משכנעת איש בעולם. מנהיגי הפלשתינאים מרוויחים מיליונים מהגדרתם כ"כבושים"! כתוצאה ממדינה משלהם הם רק יפסידו! עלינו להכיר במדינה שלהם, גם בניגוד לרצונם, עם שלום של "10 עיניים תחת עיין" שיפחיד אותם!

 

לערבים הנשק נותן סיפוק עצום, ומכאן הירי בחתונות, ליד אזני הכלה האומללה. סביר שנוכחות טנקים ומטוסים בעזה ובדרום לבנון תיתן להם את הסיפוק הנחשק, יהיה להם יותר מה להפסיד במלחמה הבאה, ונזכה לשלום קר ומפחיד, כמו שהיה בין ברית המועצות לארה"ב במשך עשרות שנים של יצור אלפי פצצות אטום להשמדה הדדית. שלום מפחיד עדיף על הפחד מטרור יומיומי, שפוגע בנו שוב ושוב, והתגברות השנאה אלינו בעולם כולו.

 

על השמאל להבין ששלום כמו בין גרמניה לאנגליה אפשרי רק במחיר מאות אלפי הרוגים. חובתנו לתת להם מדינה ללא שלום, ובגבולות הקיימים בפועל. על הימין להבין שצריך לתת מדינה לשונאינו לא בגלל שמגיע להם, אלא בגלל שמגיעה לנו הזכות להרוג באויבינו, בתגובה לכל פגיעה בנו.