מדינת ישראל קמה כמדינה עצמאית ואחראית לגורלה.

מאז מלחמת ששת הימים תולה ישראל את עתידה ואת גורלה ברצונם של שכניה הערבים: ירצו יהיה שלום לא ירצו תהיה מלחמה.

הגיע הזמן לקחת את גורלנו בידינו - להתנתק מהפלשתינים ולקבוע גבול מדיני בין ישראל לאוכלוסיה הפלשתינית על בסיס דמוגרפי – בצד אחד של הגבול תהיה מדינת ישראל עם רוב גדול מאוד של יהודים, בצד השני יהיה היישוב הפלשתיני ללא ישובים יהודים בכלל.

 

 

 

התנתקות שנייה עכשיו - יחיעם פריאור וואיינט 16.7.07

בצד הפלסטיני יש חמאס ואין פרטנר, רק התנתקות ממנו תצמיח ביטחון לישראל

 

האפשרות הנוספת - דני רשף חוסן כ' תמוז תשס"ז 6.7.07

יש לישראל את כל האמצעים להביא לשחרורו המהיר של גלעד שליט באופן שאינו גובה חיי אדם, שאינו מתמרץ לחטיפות נוספות בעתיד, שיש בו מרכיב של עונשין ושבהפעלה שיטתית, עקשנית ומושכלת ירתיע גם מחטיפות עתידיות בכל הקשור לרצועת עזה.

 

ההזדמנות שלנו - דני רשף מושב חוסן כ"ח סיון תשס"ז 14.6.07

ישראל יכולה לנצל את ההזדמנות ולהטיל את הנטל המוסרי של פלשתין המתפוררת לחיקם של הירדנים והמצרים ולהגביל את פעילותינו בשטחים הפלשתינים לפעילות ביטחונית מונעת ומסכלת בלבד.

 

לפני עזה ואחריה - דני רשף מושב חוסן, כ"א אייר תשס"ז 9.5.07

לו היו כרגע מאות ואולי אלפי אנשי חיזבאללה שבויים בידנו, קוראים למשפחותיהם בלבנון, מהשכבה העממית התומכת בחיזבאללה, להפעיל כל לחץ אפשרי לשחרורם כמעשה משפחתו של סמיר קונטאר, כי אז קלפי המיקוח שלנו היו אחרים לגמרי ושבויינו, אם עודם בחיים, זוכים לחזור לחיק משפחותיהם.

 

תלויים בזכריא – דני רשף מושב חוסן 5.1.06

הכול תלוי בסיפוק נקמת הדם של זכריא דורמוש מלך עזה לשעה.

 

לפני שמתעצבנים - דני רשף מושב חוסן 26.12.06

רגע לפני שמתעצבנים, רגע לפני שהחובה הבסיסית להגן על אזרחי ישראל תגבר על המורכבות השברירית של המצב צריך לזכור שאסור שלמדינת ישראל תהיה רק תגובה צבאית אחת בשרוול. תפקיד הצבא להגן על אזרחי המדינה ולאפשר חופש פעולה לדרג המדיני

 

אפשר להתמודד עם המילכוד המזרח תיכוני, וזה (שוב) בידיים של השמאל - יאיר צמרת 3.12.06

הקסאמים החמאסיים והקטיושות החיזבאליות (ונקווה שלא הפצצה האיראנית) הנורים אל תוך הקו הירוק מתוך שטחים שפונו לחלוטין, ונאצות הרשע של משעל, נסראללה ואחמדינגאד כפו על הציבור הישראלי לראות השטחים הם תירוץ, ומה שהם באמת מבקשים אינו שום דבר פחות מהשמדת 'השטן הקטן'... מה  שדוחף את דעת הקהל הישראלית להתקפד ולהתנגד ללקיחת סיכוני ההיפרדות מהשטחים... קנאי האיסלם הפונדמנטליסטי יצטרכו להתאים את האידיאולוגיה הקמאית שלהם לעידן המודרני, או שיאלצו לראותה מושלכת, בצוותא עם אידיאולוגיות טוטליטריות אחרות כמו הפאשיזם, הנאציזם, והבולשביזם, אל מגרש הגרוטאות של ההיסטוריה האנושית.

 

זכות – דני רשף מושב חוסן 28.11.06

הפלשתינים  הצליחו להפריד בין זכותם למדינה לבין זכותם של הפליטים לשוב לתחומי ישראל. לכן לעולם לא השתמשו הפלשתינים בנוסחה המקובלת על ישראל – " שתי מדינות לשני עמים" אלא בנוסחה "שתי מדינות החיות בשלום זו לצד זו", (שמשמעותה המעשית "זו פלשתינית וזו גם כן"). ישראל לא העלתה את בעיית זהותה הלאומית כנושא המרכזי בסכסוך.

 

איך שגלגל מסתובב - דני רשף מושב חוסן 27.11.06

השתלטות החמאס, בתיאום עם אבו מאזן, על הרשות הפלשתינית וסירובו להכיר בישראל הביא רבים וטובים בישראל להגות מו"מ מדיני, עוקף חמאס, מול אש"ף... מי שיקרא את כותרות העיתונים של סוף חודש מרץ 2005 עשוי בקלות לחשוב שהוא בנובמבר 2006.

 

חדלון הכוח - דני רשף מושב חוסן 9.11.06

המבצע האחרון בבית חנון שיקף במלואו את פשיטת הרגל של האסטרטגיה הישראלית הנוכחית ברצועה. הגם שהמבצע היה מוצלח מבחינה צבאית הרי הוא לא קידם אותנו... לא המוסר של מדינת ישראל עמד למבחן בסך הלחימה בבית חנון אלא הקשר בין סך הפעילות הצבאית למטרות ולמדיניות ישראל ומה למדנו מהניסיון של עצמנו.

 

מציאות מפוכחת - דני רשף מושב חוסן 27.6.06

מה שנכשל באירוע האחרון, חוץ מצה"ל, זה הזיכרון שלנו מה היה באמת אך לפני זמן קצר. כמה פיגועים, כמה נפגעים, כמה מחדלים ואיזה מחיר.

 

מתי נלמד? - דני רשף מושב חוסן 14.6.06

מתי נלמד להיגמל מהרצון לעצב גם את החברה הפלשתינית ולהגדיר להם את ממשלתם וזהותם.

 

מתעללים באמת - דני רשף מושב חוסן 12.6.06

אין ספק שבמציאות הסבוכה זה בלתי אפשרי לא לטעות כהנה וכהנה. כל הממשלות בישראל הגיעו לבסוף לנקודה שלא היה מנוס משימוש בכוח... רק בכוח לא יפתרו הבעיות ובלי כוח לא נשרוד את המזה"ת...  היכן נקודת האיזון?

 

יודעים הכל ולא מבינים כלום - אורי אבנרי מעריב 9.6.2006

אורי אבנרי סבור שתוכנית איילנד אינה מציאותית, אבל הוא חושש שהיא מייצגת את הלך הרוח בצמרת הביטחונית.

 

עוד מהומה קטנה - דני רשף מושב חוסן 31.5.06

הצעתו של אבו מאזן היא טריקת דלת נוספת להסדר קבע עם ישראל בעתיד הנראה לעין והעדפה ברורה של הקונצנזוס הלאומי בחברה הפלשתינית מבפנים... מסמך האסירים לא נועד ולא מאפשר שלום עם ישראל אלא שלום לחברה הפלשתינית עצמה.

 

אולמרט למשא ומתן עם אבו מאזן - רן בית-אש ירושלים 21.5.06

לדעתי אהוד אולמרט ואבו מאזן חייבים להתכנס למרתון של דיונים עד ליציאת עשן לבן.

 

משחקי שליטה - דני רשף מושב חוסן 8.5.06

הרעיון האדנותי לעצב לפלשתינים הנהגה כלבבנו אינו חדש. כבר בתחילת שנות ה-80 עסקו במערכת הביטחון ברעיון הישן לעצב את השליטה בחברה הפלשתינית. חבורות המזוהות עם "האחים המוסלמים", בעיקר בעזה, שעסקו בפעילות חברתית רחבה קיבלו עידוד להתאגד לגוף סמכותי, מקצתם אפילו קיבלו אימון בסיסי בנשק מבחורינו המצוינים, כדי להוות משקל נגד יעיל לפת"ח שכבר התברר כאויב עיקש, מתמיד מטריד ומשמעותי למדינת ישראל.

 

היוהרה של אולמרט – דני רשף מושב חוסן 19.4.06

דווקא ההתנתקות, למרות שביצועה אינו מותנה בפלשתינים, היא המתחשבת ביותר עד כה בזכותם של הפלשתינים לנהל את חייהם, למרות הטרור, אפילו במסגרת מדינתית ואפילו תוך שמירת חזון בוש - מדינה זמנית עד הסכם הקבע - כאופציה אפשרית כל הזמן.

 

טרילוגיה - דני רשף מושב חוסן 14.4.06

הזמן ההכרה והרוח - לזמן יש נטייה לעמוד לצידו של מי שמנצל אותו ומעצב את האירועים ואת כיוונם... תוכנית ההתכנסות לא מעבירה אותנו ממצב של הסכמה והכרה בין לאומית למצב של אי הכרה אלא ממצב של אי הסכמה לאי הסכמה אחרת... ימאי טוב יכול אפילו בתמרון מפרשים נכון להפליג ולזגזג מול הרוח. דבר אחד לא הצליח אף ימאי לעשות - להחליף את הרוח לצרכיו.

 

סכנת אי-התנתקות - אלכסנדר יעקובסון הארץ 16.3.06

יש התוקפים את רעיון "ההתכנסות" של אהוד אולמרט בטענה, שהגשמתו תצמיח מדינת חמאס שתסכן את ישראל. אולם כדי לפסול אופציה מדינית לא די להראות שהיא מסוכנת; יש להוכיח, שהאלטרנטיבה מסוכנת פחות. מי חושף את ישראל לסכנה גדולה יותר: מי שתומך ב"התכנסות", או מי שמתנגד לה?

 

היוהרה של אולמרט - ארי שביט הארץ 14.3.06

מה שאולמרט עומד לעשות בשנים הבאות הוא להקים מדינת חמאס חמושה ביהודה, שומרון ועזה. באמצעות הנסיגה הכמעט מלאה יבטיח אולמרט לחמאס שלטון כמעט מלא במדינה הפלשתינית למשך שנות דור. מכיוון שכך, פלשתין של אולמרט תהיה עוינת, חסרת נחת ואלימה.

 

התכנסות עם תקווה הארץ 13.3.06

בפרספקטיווה של כמעט 40 שנות כיבוש, ראוי להתבונן בתמונה הכללית שיוצרת תוכניתו של אולמרט - וזו מעוררת תקווה... התחלת המהלך החד צדדי על ידי ישראל... במקום מגמת ההתפשטות... עוברת ישראל להתכנסות. במקום הוספת התנחלויות והגדלתן, היא מורידה את מספרן ושטחן.

 

מתנשאים בע"מ - דני רשף מושב חוסן 7.3.06

בצד העובדה שעלינו לקבל ולהפנים שאת הנהגת הערבים קובעים הערבים בעצמם, בדרכיהם שלהם, עלינו גם להתחיל להבין שהתנשאות, גם מכוונות טובות, היא גזענות בעור של כבש והדרך הבטוחה להנצחת הסכסוך. אז אולי לא הפלשתינים צריכים חשבון נפש אלא אנחנו.

 

בלי תשובות, עם תשובה- דני רשף מושב חוסן 4.3.06

למרות שהעתיד הפכפך ואין לנו תשובות לרוב השאלות יש תשובה מצוינת לכולן – ההסכמה לגבי המטרה שלנו. מטרה שאינה תלויה באחר למרות שהיא מתחשבת בו ככל האפשר. מטרה שאינה תלויה ביכולת שלנו להעריך מה יקרה בעתיד אלא ליזום ולעצב אותו בעצמנו. שהרי באופן טבעי מי שיוזם וחותר למטרה - סופו שהוא מעצב במידה רבה את המציאות במקום לפרש אותה.

 

למבוגרים בלבד - הרב יובל שרלו מעריב 9.2.06

כמה דמעות אנו שופכים על ילדי גוש קטיף ועל המציאות האכזרית שהובאו אליה. הרב יובל שרלו קורא להורים: את המאבק על ארץ ישראל נעשה אנו המבוגרים, ולא נשלח את ילדינו ללא הנהגה וללא הנחייה.

 

תמונת המציאות - רפי מן מעריב 3.2.06

בתמונות מעמונה בשידור חי ראו שוב ושוב כיצד מתקבלים השוטרים במטר של אבנים וחפצים אחרים המושלכים עליהם על ידי מאות נערים ונערות שניצבו על הגגות ועל הגבעות שסביב המאחז... מדובר היה בקבלת פנים אלימה, אולי האלימה ביותר בתולדות יחסי המתנחלים ורשויות החוק בישראל.

 

להציל את טוראי מאזן - דני רשף מושב חוסן 29.1.06

כאשר ביקר אריק שרון את נשיא ארה"ב בטקסס הועלה נושא אפס המעש הקיצוני של אבו מאזן. התשובה האמריקאית היתה לא רק שזו המציאות שאיתה יש להשלים אלא שיש לחזק ולהציל את טוראי מאזן שהרי הוא, חסר המעש, המחסום האחרון בפני האנרכיה, בפני החמאס, בפני קריסת התהליך המדיני.

 

טוב שכך - דני רשף מושב חוסן 26.1.06

ניצחון החמאס בבחירות לרשות לא סיבך את התמונה אלא פישט והבהיר אותה. במקום שלטון מושחת, רקוב, אנרכי ודו-ראשי מתבסס שלטון יותר ישר, מחויב ואהוד שיש בו קשר חזק יותר בין השטח לשלטון.

 

הסכנה הדמוגרפית - דני מור שער הגולן 25.1.06

כתוצאה מרוב ערבי או אפילו כתוצאה ממיעוט ערבי גדול במדינה, תאלץ ישראל לוותר על היותה מדינה יהודית ותהפוך להיות מדינה רב-לאומית בשלב ראשון, ולבסוף היא תהיה מדינה פלשתינית.

 

על מה נדבר - דני רשף מושב חוסן 15.1.06

עדי מינץ מניח שהפלשתינים לבדם מכתיבים את נושא המו"מ ולנו אין אלא לדון עמם. מותר, ואנחנו חייבים, לנהל את המגעים עם הפלשתינים על מה שמציק לנו. ירצו ישבו איתנו לא ירצו אז לא.

 

דילמות פלשתיניות - דני רשף מושב חוסן 11.1.06

שתי דילמות גורליות עומדות בפני החברה הפלשתינית שישראל, משום מה, החליטה להעמיס על עצמה. משל לא די לישראל בעיצוב החברה הישראלית היא רוצה גם לעצב את הפלשתינית.

 

איתו או בלעדיו, ממשיכים קדימה לחלוקה - שמואל שנהר מעריב 10.1.06

נקעה נפשו של רוב ברור בעם משתי החלופות שהועמדו לפניו במשך שנות דור: חזרה לגבולות 67' או שמירה על ארץ-ישראל השלימה. דרך הנסיגה החד-צדדית לא תוביל כנראה לשלום, אך זהו הפתרון המקובל כיום על רוב העם בישראל, וזהו המסר היחיד של קדימה. על כן, עם שרון או בלעדיו, חלק גדול מן האזרחים יתנו לה את קולם.

 

היפרדות: אפריל 2004 – 2005  היפרדות: יוני 2003 – אפריל 2004