התנתקות מהפלשתינים 
והתכנסות למדינה יהודית דמוקרטית

 

 

 

ממשלות ישראל נקראות לקחת יוזמה כדי לעצור את ההתדרדרות בסכסוך הישראלי פלשתיני.

להיפרד באופן חד-צדדי מהפלשתינים ולקבוע גבול מדיני בין ישראל לאוכלוסיה הפלשתינית על בסיס דמוגרפי.

בצד אחד של הגבול תהיה מדינת ישראל עם רוב גדול מאוד של יהודים, בצד השני יהיה היישוב הפלשתיני ללא ישובים יהודים בכלל.

גבול "הקו הירוק" יתוקן כך שהישובים הערבים יהיו בצד הפלשתיני של הגבול. וישובים יהודים יהיו בצד הישראלי.

 

 

 

התנתקות מאזלת יד - עמנואל סיון הארץ 19.4.04

כאשר ציבור נתקף פסימיות ומאבד את המוטיווציה לחולל שינוי - אפילו צעד חלקי, שכמה ממניעיו מפוקפקים, עדיף על המשך המצב הקיים.

 

התנתקות כצורך אסטרטגי - אברהם טמיר מעריב 17.3.04

דווקא תוכנית ההתנתקות תשפר את המצב האסטרטגי של ישראל ותפגע במטרה ארוכת הטווח של ערפאת, המעודד את המשך הטרור.

 

אין אתיקה לכיבוש - ספי רכלבסקי הארץ 7.3.04

מי שמשיא עצות אתיות לכובש, מפסיק להיות אתיקן.

 

הגדר הרעה - דב גולדשטיין מעריב 25.2.04

להוציא אויבים ושונאים מושבעים, אין איש בעולם חולק על זכותה של ישראל להגן על עצמה ועל אזרחיה מפני הטרור הפלשתיני הרצחני. אבל מי שהחליט על תוואי הגדר הוא האחראי לגרירתה למעמד המבוזה של נאשמת ומתגוננת בהאג.

 

אין סתירה בין צדק, אהבת מולדת, והפרדות לשלום - רן בית-אש ירושלים 23.1.04

המתנגדים, להפרדות והקמת מדינה פלשתינית אינם ימניים הם פשוט מובילים לאסון, לחורבן בית שלישי, למדינה דו לאומית שתהפוך לערבית.

 

יש רק מחנה שלום אחד - גיורא פורמן הארץ 20.1.04

אין סתירה בין צעדים חד-צדדיים חכמים לחתירה להסכם עם הפלשתינאים.

 

שכלתנות כן, תבוסתנות לא! - רן בית-אש ירושלים 17.1.04

למרות הכול אינני רוצה שנהיה עם כובש ואיננו רוצים להיכבש על ידי הדמוגרפיה ולכן יש להגיע לפתרון שלום של שתי מדינות לשני העמים אבל צריך לזכור שירדן היא מדינה פלסטינאית שתחבור יום אחד לחדשה שתקום, ולכן שהפלסטינאים יפסיקו את הקשיחות במאבק על כל סנטימטר אין לזה כול צידוק הם חייבים להיות גמישים לפחות כמונו.

 

ללכת עם הראש בקיר - אהרון חבר ארה"ב 10.1.04

אין מה לאמר, רק הראש היהודי יכול להמציא דבר שכזה. אם אפשר לסבך דבר מה, אין כמונו לסבך אותו. כזה סיבוך שאפילו אנחנו כבר לא מסוגלים להבין אותו.

 

מחכה לברברים - ארי שביט הארץ 9.1.04

פרופ' בני מוריס, ההיסטוריון השמאלני שפתח את תיבת פנדורה של הציונות, אימץ דרך מעודכנת להתמודד עם השדים שחשף. הוא מצדיק את גירוש הערבים ב-48', מבכה את העובדה שהמלאכה לא הושלמה ובתנאים מסוימים אינו פוסל גירוש גם בדורנו.

 

ברכת הקללה מול הגדר - גדעון סאמט הארץ 31.12.03

השאלה ההולכת ונמוגה - מה היה אומר ישעיהו ליבוביץ אילו חי היום - התבקשה שוב השבוע כשחיילי גולני חצו לכאורה את הקו אל אזור הדמדומים של פשע מלחמה.

 

כה אמרה השרה - יחיעם פריאור וואינט 23.12.03

השרה לבנת משתלחת באנשי האקדמיה המבקרים את מדיניות הממשלה, במקום להקשיב לעמיתיה באותה ממשלה, לפעילי מפלגתה ולאזרחי המדינה.

 

נאום שרון בכנס הרצליה - שירות "הארץ" הרצליה 18.12.03

אני, כראש ממשלה, אחראי לתכנון ולביצוע של מהלכים שיעצבו את דמותה של ישראל בשנים הבאות.  משימת כולנו היא עיצוב פניה של מדינה ישראל היהודית והדמוקרטית. ...אם גם בעוד מס' חודשים ימשיכו הפלשתינאים לא לבצע את חלקם במפת הדרכים, אז תיזום ישראל מהלך בטחוני חד צדדי של התנתקות מהפלשתינאים.

 

לצאת עכשיו, כפי שיצאנו מדרום לבנון - רוני ענבר הארץ (מכתבים למערכת) 18.12.03

לא עוד היסחפות אחרי מהלכים בתוך מצב של אין-מוצא והתניית גורלנו במה שקורה בצד השני, אלא הגדרת מטרה פשוטה ובהירה, שתשרת את האינטרס הישראלי, ומימושה באופן חד-צדדי.

 

ארבע אמהות,  הפרדה אחת - רוני ענבר אבטליון 16.12.03

כמו בלבנון, כך גם עתה, הפתרון נעוץ במהלך יזום וחד צדדי ללא תלות בצד השני. מהלך הנובע מן ההכרח להבטיח את המשך קיומה של מדינת ישראל.

 

השר אולמרט מפתיע: חלוקת ארץ ישראל על-פי הדמוגרפיה - רנית נחום-הלוי, news1 5.12.03

כך אמר בראיון בלעדי ל'ידיעות אחרונות'; עוד הוא קורא לפינוי חד-צדדי מרוב השטחים וחלוקת מזרח ירושלים; מועצת יש"ע: לפטר את אולמרט; ח"כ ארדן: האם אולמרט ישרטט גבולות חדשים אם הערבים בישראל יהפכו לרוב.

 

החלון שייסגר - דני רשף מושב חוסן 26.11.03

ישראל יכולה 'לחכות לפלשתינים' כפי שהיא עושה זה שלושים וחמש שנה. ישראל יכולה להמשיך  ולהתיישב בשטחים כפי שהיא עושה זה 25 שנה עד אובדן זהותה כמדינה דמוקרטית. אבל ישראל יכולה גם ליזום את דרכה ברוח הגבית שעוד נושבת מארה"ב ולהתחיל לעצב את עתידה חד צדדית כמדינה יהודית דמוקרטית לפני שעוד חלון הזדמנויות ייסגר.

 

חולות נודדים - דני רשף מושב חוסן 5.11.03

מסמך נוסיבה-אילון מאזן בצורה סבירה בין השאיפות והזהות הלאומית של ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית ובין השאיפות הלאומיות של העם הפלשתיני. מגרעתו הגדולה בכך שהמהלך כולו תלוי  בפלשתינים.

 

שוברים את הכלים - רוני ענבר אבטליון 3.11.03

רבין נרצח על ידי אדם שהאמין שיש למעשהו "הכשר מוסרי". יריביו הפוליטיים של רבין האשימו אותו באחריות הבלעדית למותם של חפים מפשע והפכו אותו ללא לגיטימי. בדיוק כך עושים היום גם יריביו של ראש הממשלה, המאשימים אותו באחריות לאובדן חיי אדם והופכים אותו ללא לגיטימי.

 

מה שחסר בז'נווה - אליה ליבוביץ הארץ 24.10.03

יש להסביר לציבור, כי אף שפלשתינאים רבים חפצים בחיסול המדינה היהודית, ויישארו עוד חורשי רע כאלה גם אחרי הנסיגה, לישראל יש די כוח לבצעה באופן חד צדדי, בלי להגדיל בכך את הסכנה לקיומה ולביטחון אזרחיה. מה שחסר לפי שעה במיזם ז'נווה הוא צעד ראשון במסע הסברה של אלפיים קילומטר, שבו יובהר לישראלים, שסדר המאורעות היחיד שיותיר מדינה יהודית בארץ ישראל הוא נסיגה תחילה.

 

הגדר למניעת הסדר - שלמה גזית מעריב 7.10.03

בניגוד לרושם הנוצר בציבור, האמריקנים אינם מתנגדים לגדר, אלא רק לתוואי שמונע כל סיכוי להסדר מדיני, כפי שרוצים המתנחלים, שמכתיבים את גדר הממשלה.

 

שנת  סיוט - דני מור שער הגולן 27.9.03

ערב ראש השנה תשס"ד: מחבל חודר לנגוהות ורוצח תינוקת.

כמה טוב היה אתמול בערב ללכת לבוש חגיגי בין חברים ולאחל במאור פנים "שנה טובה" ולרצות בכל הכוח להאמין שכך יהיה.

 

אין עם מי לדבר - יחיעם פריאור וואינט 10.9.03

אם מאמין שרון שיש עם מי לדבר, שיגלה לנו מי הפרטנר הסודי הזה. אבל, אם אין עם מי לדבר, יתכבד ויודיע מה מדיניותו במצב כזה. הפלסטינים רוצחים, אנחנו מחסלים, הם נוקמים, וחוזר חלילה.

 

לעמי איילון וחברי "המפקד הלאומי" - חיימי שניידר נתניה 5.9.03

חתמתי. אני בעד. אבל... תנועת "המפקד" ממשיכה ל"שחק" במגרש הלא רלוונטי של "השמאל" ו"הימין". "השמאל", אם רק יתנו לו, יביא "שלום ובטחון". "הימין" אם רק יתנו לו, יביא, "בטחון ושלום". ואין שלום... ואין בטחון.

 

אופס!.. טעות במלחמה - דני רשף מושב חוסן 29.8.03

בעיראק המצב עדיין נזיל והמהלך הצבאי האמריקאי לא מיצה את עצמו אבל חלק מהתוצאות כבר ברורות:

 

תנו לציונות לנצח - דוד לנדאו הארץ 29.8.03

היום, בעידן האנטישמיות החדשה שמטרתה מדינת ישראל, משמשים הדוגלים במעשים חד צדדיים גדר, נסיגה, הורדת התנחלויות) בתפקידם של ראשוני הציונות, בעוד שהמתנחלים ותומכיהם מחד גיסא והוזי ההסכמים הלא קיימים מאידך גיסא משחקים את רוב העם, מוכי הסנוורים, שאינם מתפכחים - חלילה - עד שנעשה מאוחר מדי.

 

אני מאשים את שרון - יחיעם פריאור וואינט 20.8.03

אני מאשים את שרון וממשלתו כי גרמו ביודעין למות עשרות אזרחים. אני מאשים אותם על חיסול מיותר ועל מחדל אי בניית גדר ההפרדה.

 

איך שגלגל מסתובב... - דני רשף מושב חוסן 18.6.03

את ההפגנה הגדולה נגד אריק שרון, מאז פרוץ 'אינתיפאדת אל אקצה' הפיק דווקא הימין ביום חמישי 06/06/2001 בערב לפני יותר משנתיים. אחרי פגישת פריז, פסגת שארם, הבנות פריס, מחוות ברק, שיחות טאבה וועדת מיטשל. אחרי ביקור פאוול הראשון ולקראת בואו של ג'ורג' טנט, ראש הסי.איי.אי בארה"ב כשליחו של הנשיא ג'ורג' בוש, הכריז ראש הממשלה ב-22/05/2001 על הבלגה חד צדדית.

 

היפרדות חד-צדדית: מאי 2001 עד אוגוסט 2003