איך נלחמים נגד קמפיין הנכבה?

 

דני מור, היום השביעי, 17.5.11

 

 

הקמפיין של "אם תרצו" נגד הנכבה, "נכבה חרטא", ו"הספרון שנלחם על האמת".

 

אין ספק שהנכבה היא חרטא.

 

אין עם בעולם שמשתמש בצורה כל כך מניפולטיבית בשגיאותיו כמו הפלסטינים.

הערבים ידועים בכשרונם לספר סיפורי בדים, הפלסטינים הפכו את זה למקצוע.

הפספוס הגדול של הספרון של ''אם תרצו'' שלא ברור לאן הם חותרים.

 

ד"ר אודי מנור, בתגובתו לספרון, משבח את העובדות ההיסטוריות שמובאות בו, כאילו זאת הפעם הראשונה שהאזרח בישראל מקבל אינפורמציה היסטורית על היחסים של היהודים והאיסלם.

 

הספרון הזה לא חידש לי דבר והוא גם לא צריך לחדש דבר למי שלמד היסטוריה כמו שצריך, ואם לא לומדים את זה בשיעורי היסטוריה בבתי ספר בארץ אז צריך ללמד.

 

השאלה איננה אם יודעים היסטוריה או לא, השאלה היא מה עושים עם ההיסטוריה?

 

האם זה שאנחנו יודעים עכשיו שהערבים לא רוצים אותנו פה ושהערבים פרעו ביהודים במשך כל ההיסטוריה של האיסלם עוזרת לנו להבין מה ואיך לחזק את הציונות? מה ואיך לחזק את מדינת ישראל?

 

בהיסטוריה של היחסים בין האיסלם והיהדות היו גם נקודות אור אבל גם זה לא עוזר לנו להתמודד עם ההתקפה הערבית החדשה על ישראל. הפלסטינים משתמשים בנרטיב שלהם כאילו הוא היסטוריה וכאילו הוא מה שהופך את ישראל למדינה שאין לה זכות קיום.

 

יפה מסביר את זה בן דרור ימיני במאמרו, מכתב לפלסטינים, אבל הוא רק מנסה לשכנע את המשוכנעים, איזה פלסטיני יקרא את זה? אם זה יתורגם לאנגלית אז יקראו את זה עוד אנשים בעולם ואולי זה יבהיר להם משהו.

 

במערכת הדה-לגיטימציה, שהפלסטינים נלחמים בנו בשנים האחרונות, בעזרתם של המדינות הערביות, הם יותר חזקים מאיתנו. בניגוד למערכות הצבאיות שהיו לפני זה, שגם הן היו בעזרתם של המדינות הערביות. הם יותר חזקים לא בגלל שהם יותר מתוחכמים מאיתנו, הם פשוט משקיעים בזה הרבה יותר כסף.

אילו אנחנו היינו משקיעים במלחמה הזו כמו שאנחנו משקיעים בצבא, או לפחות 10 אחוז ממה שאנחנו משקיעים בצה"ל היינו יכולים לנצח אותם בגדול.