4 בספטמבר, 2002

 

לחברי תנועת ההיפרדות שלום,

 

מצורפים בזה מכתבים משני מועמדים לראשות מפלגת העבודה, חיים רמון ועמרם מצנע. 

 

כיון שמועמדים אלה אמצו את רוב עקרונות ההיפרדות המקובלים עלינו, ונאבקים על דעות אלה בתוך מפלגתם, בחרנו להענות לבקשתם ולאפשר להם להציג את עמדותיהם ולבקש את תמיכתכם. 

 

ברצוני לשוב להדגיש שהתנועה להיפרדות חד צדדית אינה מפלגתית, אינה תומכת באיש מן המועמדים ואינה קוראת לתמיכה במפלגת העבודה.   גם בעתיד נאפשר לכל מועמד (מכל מפלגה) אשר יאמץ את עקרונות ההיפרדות החד צדדית לפנות אל אנשינו לבקש תמיכתם. 

 

ככל שירבו מועמדים המאמצים את עקרונות ההיפרדות כן ייטב, וכך נוכל לקדם את נושא ההיפרדות.

 

בברכת שנה טובה,

יחיעם פריאור

 

 

 

לכבוד: חברי התנועה למען היפרדות חד צדדית,                                                        ‏08/09/02

 

חברים יקרים שלום,

אנו עומדים בפתחה של שנה חדשה. שנה שבה יוכרעו נושאים כבדי משקל עבור מדינת ישראל.

 

השנתיים האחרונות היו מהגרועות שידעה המדינה מאז הוקמה. הטרור והפיגועים ערערו את ביטחון התושבים וגררו אותנו למשבר כלכלי וחברתי עמוק. נראה כי מאז רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל אנו נמצאים על רכבת דוהרת ללא נהג, ללא נווט, ללא כיוון.

 

לאחר חודשים ארוכים בהם ציפינו לשווא לראות אישיות דומיננטית מתחומי הכלכלה, האקדמיה או הביטחון, שקמה ומנסה להוביל את המדינה אל חוף מבטחים, החלטתי אני, עמרם מצנע, לקום ולעשות מעשה.

 

במשך כל חיי הייתי שותף לעשייה הציבורית בישראל. כחייל, כמפקד, כאלוף פיקוד וכראש עיר. לאחרונה הגעתי למסקנה שאינני יכול עוד להחריש, ואני משוכנע כי יש ביכולתי להביא לשינוי ולהוציא אותנו מהמצב אליו נקלענו.

 

אני מאמין כי הסכמי אוסלו היו מהלך נכון וחיובי, אלא שמאז רבין ז"ל לא קם לנו מנהיג שהשכיל לשוחח עם הפלשתינאים בגובה העיניים. אני סבור כי יש לשאוף לסיום הסכסוך ביננו לבין הפלשתינאים. ראשית, בניסיון לנהל מו"מ וחתימת הסכם איתם, ובמידה שלא ימצא שותף אמיתי, רק אז ליצור הפרדה חד-צדדית מצדנו ע" גדר. אני סבור כי פתרון הבעיה המדינית יביא בהכרח לשיפור במצבנו הכלכלי והחברתי.

 

קרוב לעשר שנים שאני מכהן כראש עיריית חיפה, וניתן לראות בבירור כיצד אני קוטף היום את פירות המדיניות והחזון שהבאתי איתי לחיפה. תנופת הפיתוח, העשייה היומיומית והקשר ההדוק עם התושבים הם הפועל היוצא של עבודתי. את הניסיון הזה אני לוקח איתי הלאה.

 

אני נכנס היום להתמודדות לא קלה על ראשות מפלגת העבודה, במטרה להתמודד אחר-כך על ראשות הממשלה. אני מביא איתי דרך של נחישות, טוהר מידות, פוליטיקה נקיה, שקיפות ויושר. זו הדרך בעזרתה ניסחוף את הציבור ונוביל את המדינה לעתיד טוב יותר לנו ולבאים אחרינו.

 

כדי לזכות בהתמודדות על ראשות העבודה עלי לנצח בפריימריס שיערכו בנובמבר, בהם יבחרו מתפקדי העבודה יו"ר חדש. אני קורא לכם להתפקד למפלגת העבודה עד ה-19 בספטמבר כדי להיות שותפים לבחירתי כמועמד לראשות הממשלה.

 

בפרוס השנה החדשה אני מאחל לכולנו שתהה זו שנה של התחלות, שנה של התחדשות, שנה של שלום בביתנו ועם שכנינו, שנה בה יתגשמו כל משאלותינו ונאמר אמן.

 

בברכת שנה טובה וגמר חתימה

עמרם מצנע

 

להתפקדות למפלגת העבודה ניתן לפנות למטה הבחירות למען מצנע בטל': 04-8553737

 

 

 

ירושלים, ‏י"ז אלול, תשס"ב

25 אוגוסט, 2002

לכבוד

חברי התנועה להיפרדות חד צדדית

 

 

חבר/ה יקר/ה

 

אין זה סוד, שהייתי בין הראשונים שנאבקו בהתמדה, בכל חזית אפשרית וללא כל חשבון צדדי למען תוכנית ההפרדה החד-צדדית.

 

למרבה הצער, הן ממשלת ישראל והן הנהגת מפלגת העבודה התחמקו כשנה וחצי מלהתייחס באופן מסודר ואחראי לצורך החיוני להקים גדר הפרדה וליישם את תוכנית ההפרדה גם יחד. עם זאת, נדמה לי, שהיה לי חלק בכך, ששר הביטחון אימץ לתוכניתו המדינית, שנה וחצי מאוחר מדי, את רעיון גדר הביטחון ושממשלת ישראל החליטה על הקמת גדר בחלק של מרחב התפר. אלא שתוכניתו של שר הביטחון התקבלה, כאמור, מאוחר מדי, מאוד מאוחר, ויש בה מעט מדיי: היא כוללת בתוכה רק מרכיב אחד של תוכנית ההפרדה, וגם אותו – באופן חלקי.

 

יותר מכך, הקמת הקטע של גדר הביטחון, שאושר על ידי הממשלה, מתנהלת לאט מדי והיא מתבצעת בתוואי, שלא כולו מתאים לעקרונות תוכנית ההפרדה החד-צדדית.

 

המאבק על תוכנית ההפרדה חייב להימשך ביתר-שאת, בייחוד כאשר צה"ל נמצא ברוב רובם של שטחי יהודה ושומרון, משום שהחלופה היחידה להמשך ישיבתו של צה"ל בשטחם היא יציאתו של צה"ל משם, לעבר גבול בטחוני ודמוגרפי שייקבע על ידי צרכיה של ישראל.

 

כידוע לכם, מפלגת העבודה נמצאת היום בעיצומה של מערכת בחירות לתפקיד יו"ר המפלגה ומועמדה לראשות הממשלה. מבין שלושת המועמדים, רק אני מחויב באופן מלא, ללא תלות בשום דבר אחר, לתוכנית ההפרדה האמיתית. אינני מדבר על "גדר ביטחון בשלבים" ועל המשך שהייתו של צה"ל ברוב השטחים "עד שתהיה רגיעה", וגם לא על "מאמץ לפתוח, קודם כל, במשא ומתן מחודש עם ערפאת", כפי שמציעים שניים מהמועמדים בבחירות אלה.

 

עמדתי הברורה היא שיש להתחיל לאלתר ביישום מלא של ההפרדה החד-צדדית, ללא שום שהייה. אינני מתנגד לשום ניסיון להגיע להסדר מדיני, שיביא שלום ורגיעה לארץ ישראל, אבל אסור לנו בשום אופן לדחות את ביצוע ההפרדה לפרק זמן בלתי מוגדר כדי לבדוק אם "יש לנו פרטנר." בניית גדר הפרדה ויישום תוכנית ההפרדה החד-צדדית איננו סותר את האופציה לבחון, בו בזמן, אם יש עם מי ועל מה לדבר.

 

לכן, אני פונה אליכם בבקשה, שתעזרו לי במאבקי למען ההפרדה בתוך מפלגת העבודה. הדבר שיסייע לי בימים אלה יותר מכל הוא התפקדותכם כחברים בעלי זכות הצבעה בפריימריס של מפלגת העבודה.

 

מפקד החברים אמור להסתיים ב-13 בספטמבר, 2002, ואני מקווה שרבים מכם יטו שכם ויצטרפו לעשרות אלפי חברי "העבודה" התומכים בי ובתוכנית ההפרדה החד-צדדית.

 

בברכת שנה טובה

חיים רמון

 

                                                               

מטה הבחירות המקדימות - טלפון: 5786688 – 03, פקס: 5787474 – 03. רח' ברוך הירש 28, קומה 5, בני ברק