22 נובמבר 2003

 

לכ' השר אהוד אולמרט,

שלום רב.

 

לפני כשנתיים, בעודך מכהן כראש עיריית ירושליים, ארחת בלשכתך משלחת של חברים מקבוצת "היום השביעי", לביקור שתואם על ידי אורנה שמעוני וברוריה שרון מקיבוץ אשדות יעקב. הביקור התקיים לאחר הפיגוע במסעדת סברו, ומטרתנו הייתה לבטא את ההזדהות שלנו עם תושבי ירושלים ולהציג לפניך את עמדותינו.

 

הצגנו את רעיונות תנועת "היום השביעי" ששמה מבטא את אמונתה: יש לסיים את מלחמת ששת הימים ולהתכנס בתוך גבולות שיבטיחו את קיומנו כמדינה יהודית דמוקרטית. בשיחה ההיא קבלת את דברינו בספקנות ואפילו זחיחות. לא הסכמת אתנו על  ההכרח במהלכים חד צדדיים, בגלל האיום הדמוגרפי העומד להכריע אותנו. הדגשנו בפניך שאין אנו מדברים על התבצרות ביטחונית מאחורי חומות של גדר הפרדה אלא על הפרדה דמוגרפית שתבטיח את המשך קיומנו כמדינה יהודית דמוקרטית, ללא תלות במצב רוחם של הפלסטינים המוכנים, יכולים, רוצים - או לא - לפתוח במשא ומתן אתנו. יצאנו מהפגישה בהרגשה שאתה דוחה מכל וכל את עמדותינו.

 

שמחתי להיווכח שלאחרונה שינית דעתך, אתה מסכים עם רעיונות אלה ונותן להם ביטוי, והם גם מתחילים להישמע מכיוונה של לשכת ראש הממשלה.

 

אנחנו חושבים שהרעיונות האלה, שמתחילים עכשיו לחלחל לתודעתכם הם המוצא - אם איננו רוצים כאן מדינת אפרטהייד דו-לאומית.

 

אנחנו גם חושבים שהזמן הולך ואוזל. העתיד שלנו ושל ילדינו תלוי בכם - התחלתם לסובב את חרטום הספינה הכבדה הזאת, לכיוון המסלול הנכון, אל תהססו. אחרת היא תתנפץ אל הקרחון ותשקע הרבה יותר מהר ממה שמשערים.

 

בידכם הדבר!

 

בברכה

רוני ענבר

קבוצת "היום השביעי" - למען סיום מלחמת ששת הימים והתכנסות בגבולותיה של מדינה יהודית דמוקרטית.

אבטליון

050-529616