18/07/02 ט' באב תשס"ב

מסיימים את מלחמת ששת הימים

                          מתכנסים למדינה יהודית דמוקרטית

 

 

השבוע 11

 

הצהרת השבוע: מפקד חיל האוויר לשעבר, האלוף מיל' בני פלד ז"ל, דמות ייחודית בכל מעשיו ומחשבותיו, על ערש דווי מוקף במשפחתו לפני שניפטר בתחילת השבוע "תגידו שנפטר בן אדם שהאמין שהיהודים יכולים לבנות כאן מדינה וטעה!"

 

השבוע ביש"ע: פונו עוד מספר מאחזים לא חוקיים, לא ידוע כמה אבל מדובר במאחזים בודדים ריקים מאדם. כידוע סוכם על עסקת הכשר לכ-40 מאחזים מאוישים לא חוקיים תמורת פינוי מרצון של כ-20 מאחזים ריקים. שר הביטחון מרוצה, הוא מפנה. המתנחלים מרוצים, הם ממשיכים להתיישב ולקבוע עובדות. והחוק? מי חושב עליו בכלל!!

 

השבוע בצה"ל: הרמטכ"ל מצהיר בכנס סגל הפיקוד הבכיר של צה"ל בפלמחים, ביום ראשון, (14/7), כאשר הציג את האני מאמין שלו: "למדינת ישראל חשובה העוצמה הצבאית, הכלכלית, התרבותית והמוסרית... למדתי היכן אפשר לחסוך בהוצאות הצבא" אפשר לזקוף לזכותו של הרמטכ"ל החדש שהוא לא פסל מראש את האפשרות לקצץ בתקציב הביטחון, קצת בניגוד לשר שלו הטוען בעקשנות שאין מה והיכן לקצץ בתקציב הביטחון.

 

השבוע בכלכלה: לראשונה, מזה כשנה מראה המשק סימני התאוששות ראשוניים. יש עצירה ואפילו ירידה מזערית בהיקף האבטלה, יש עליה משמעותית ברכש אמצעי יצור מחו"ל והדולר חוזר ומתייצב ברמה שעוצרת את עליית המחירים אבל עדיין שומרת על כדאיות היצוא.  באם הממשלה תצליח לעמוד ביעד של קיצוץ עוד 9 מיליארד שקל מהתקציב, לשמור על מסגרת התקציב ולהעתיק סכומים ניכרים לבניית תשתיות וחידוש הצמיחה. עשוי המשק להתאושש.

השרה דליה איציק, כמקובל במקומותינו, אישרה לחברת נשר מנופול בתחום המלט. בתוך חצי שנה, יעלו מחירי המלט ב-18% ובעקבות זאת מחירי הבניה והמדדים הקשורים בבניה. כמו כל מנופול בעולם מדובר למעשה על הטלת מס עקיף על כל האוכלוסייה למען בעלי ההון המעטים. אגב מייצור המלט הלא רווחי והיקר בארץ מתפרנסים, כנראה, פחות אנשים מאשר מיבוא המלט הזול מחו"ל. יש לקוות שהצעד ההרסני אחורה שביצעה השרה דליה איציק יעצר בבג"ץ.

 

השבוע ברשות הפלשתינית: יאסר ערפאת ממשיך לאבד את תמיכתו ברחוב הפלשתיני והערבי ונאלץ למעשה להתגונן במספר חזיתות פנים פלשתיניות נוכח תחושת הכישלון הגוברת בציבור.

*הפגנות הרעב ההמוניות בעזה בתחילת השבוע והטלת האחריות על הרשות הפלשתינית, במשתמע עליו אישית.

*גילויי השחיתות הנרחבים ברשות שאילצו אותו להשיב לשאלות מביכות למדי בכל רשתות התקשורת הערביות וספק אם מישהו בכלל האמין לתירוציו.

*הפרסום המדהים בספרו של אחמד מנצור, מגיש תוכנית האירוח הפופולרית באל ג'זירה ללא גבולות. סיפור לפיו יאסר ערפאת הוא בכלל יהודי. מין דה-לגיטמציה לערפאת האיש, הסבר מזדמן למפלתו של העם הפלשתיני, שטניות של הקשר היהודי העולמי. הכל כרוך בחבילה של דמיון מזרחי במיטבו ממי שדעתו ודמותו נחשבות בחברה הערבית.

 

בניו יורק התכנסה, ביום שלישי 16/5, ועידת הארבעה המורכבת מנציגי ארה"ב אירופה, רוסיה והאו"מ לדון ברפורמות הדרושות לרשות הפלשתינית. הייתה הסכמה לגבי הצורך להושיט סעד הומניטרי לפלשתינים בפיקוח בין לאומי. הסכימו על הצורך לארגן מחדש את מנגנוני הביטחון אבל לא הסכימו על דרך הביצוע. המחלוקת הגדולה הייתה סביב מעמדו של ערפאת עצמו. למעשה נותרה ארה"ב בודדה בתביעה להרחיק את ערפאת מכל השפעה. אולי נחמה פורתא לאיש שמאבד את מעמדו בקרב עמו הוא.

 

כנראה שהכדור עובר למגרש המלחמה החשאית והפסיכולוגית, התככים האפלים והשוחד במסתרים. סימנים לכך כבר יש בשפע.

 

השבוע  בפוליטיקה: הממשלה נסוגה מהצעת החוק המבישה לקבוע בחוק ישובים ליהודים בלבד. דוגמה להשפעתו החיובית של לחץ ציבורי מרוכז סביב נושא ערכי ומוסרי.

 

ועדת  הכנסת לחוק טל, בנושא גיוס בחורי הישיבות, אישרה תקנה המחייבת בחורי ישיבות להתגייס לשבועיים!! בשנה למשמר האזרחי. יש בהחלטה משום התקדמות בשוויון אזרחי. התגובה הנזעמת של המפלגות הדתיות על המטלה הכל כך קטנה תמורת התמיכה הגורפת של המדינה בהם  מעלה שאלות קשות באשר לצורה בה הם רואים את המדינה.

 

 

סיכום השבוע

השבוע לא התקדמנו

למדינה יהודית דמוקרטית

 
 
 
השבוע ב'יום השביעי'

 

ביום שלישי 16/7 התקיימה פגישת עבודה בין נציגי 'החממה', 'הח"ץ', קבוצת 'שר-שגיא' ו'היום השביעי' ברמת גן. מתוך ראיה שמדובר על מאבק רב שנים שלא יוכרע בבחירות הקרובות, כדי לנסות ולהקים מסגרת פעולה משותפת. סוכם שבתוך שבוע תגבש כל קבוצה את 5 הנקודות החשובות לה. צוות היגוי שיורכב מנציג/ה אחד של כל קבוצה יגבש מהמסמכים מצע משותף.

 

ביום חמישי 18/7, היום בשעה 10:00 יופיעו בפני סמינר נוער של השומר הצעיר בשער אפרים נציגי 'היום השביעי' דני מור וגיל אלכסנדר.

 

 
 
בשבוע הבא  ב'יום השביעי'

 

ביום רביעי 24/7 בתל אביב יפגשו נציגי 'היום השביעי' את עתניאל שנלר ממועצת יש"ע.

יש פעילות רבה לשבוע הבא עם אך טרם נקבע לוח הזמנים והמקום.

 

 

 

הודעות

כנס רכזים: ביום שישי 2/8/02 כ"ד אב תשס"ב בשעות הבוקר המאוחרות יתקיים כנס רכזים, המקום טרם נקבע אבל הכנס יתקיים במרכז הארץ, אזור ת"א. תבוא הודעה בהמשך.

 

על הפרק.

*דיון על הקמת המסגרת המשותפת לתנועות דומות ולנו והגדרת הקווים האדומים.

*בחירת ואישור הנציג מטעמנו לוועדת ההיגוי המשותפת שתקבע את המצע ותכין את תוכנית העבודה לקראת הצגתה לתורמים אפשריים שונים. המטרה לבנות מסגרת פעולה ארוכת טווח עם אורך נשמה.

*קביעת נוהל לכיסוי הוצאות נסיעה.

 

חשבון  הבנק שלנו: בנק המזרחי סניף טבריה מס' 062, 'היום השביעי' ח"ן 141015

 

- היום השביעי טל 7365984 03 / 998938 055  seventhday@barak-online.net

 

בקרו באתר שלנו, מעודכן כל הזמן.                                 www.7th-day.co.il