המערב חייב להתעורר

 

יעקב אחימאיר, מעריב, 7.9.05

 

על ספר חדש מאת פרופ' חיים הררי, שמצליף במערב על תרדמתו נוכח טרור איסלאמי.

 

אפשר שכמה מן הקוראים יופתעו מתוכנו של הספר שיתואר כאן, יופתעו מן התופעה הייחודית שהספר ומחברו מייצגים: הרי לא נשמע, שפרופסור ישראלי, מבכירי המדענים, יוצא במתקפת נגד על העולם, בעיקר המוסלמי, אך גם המערבי הדמוקרטי, המנסה לכתר את מדינת ישראל במרקם של שקרים, לבודד אותה.

 

זהו עולם המצדיק את אלה - בעיקר הפלשתינים ותומכיהם - המבקשים להכרית את ישראל מעל פני האדמה. המחבר הוא פרופ' חיים הררי, שהיה במשך 13 שנים נשיא מכון ויצמן למדע, שספרו (באנגלית) "מבט מעין הסערה - טרור ותבונה במזרח-התיכון", הוא מהמסמכים המדהימים שיצאו לאור באחרונה.

 

ראשיתו, בהרצאה שנשא המחבר בפורום סגור במזרח-הרחוק, ואט אט החלו הדברים לדלוף. את דבריו גיבש עתה פרופ' הררי למסמך-ספר הממוען, לפי תוכנו, לכל אזרחי העולם החופשי, הדמוקרטי.

 

דפי הספר זרועים אמיתות הידועות לכל קורא. אבל הררי, בניסוחיו החדים, ללא "אולי" ו"שמא",  הולם בראשיהם של אזרחיו החושבים של העולם החופשי, עולם שלא מתמודד כראוי, לא מתמודד כלל, עם טרור מוסלמי-קנאי, עולם שמניח לקמים עליו, עולם אדיש לחפצים בהשמדת סדרי חייו. ובכך, תורם עולם זה, בקבלו את עול הדין, לתבוסתו העצמית במלחמת העולם השלישית, הנוכחית.

 

דוגמית אחת לצביעות: כל עוד המתאבדים המרצחים פועלים בישראל, בעיראק או בארה"ב - אירופה מעמידה פנים כי אין מלחמה. ולפיכך, קובע הררי, "זו לא תיזכר כשעתה היפה ביותר של אירופה". או, מדוע מי שערכו, ועורכים, הפגנות מחאה נגד הכיבוש האמריקני בעיראק - מעולם לא הפגינו נגד הכיבוש הסורי של לבנון?

 

ישראל, כידוע, מכונה לא אחת בפי אויביה המוסלמים "מדינה גזענית" - אבל, מזכיר הררי, ישראל היא המדינה היחידה שקלטה מהגרים שחורי-עור, בעלי רמות חינוך ובריאות נמוכות, אך זה לא מונע מיריביה ואויביה לכנותה "גזענית".

 

והלא המכנים אותה כך, הם אותם ערבים שטובחים באוכלוסייה שחורת-עור בחבל דארפור בסודן; ובאופן היסטורי, עמדו הערבים בראש סחר העבדים בין אפריקה לאמריקה.

 

טלו את תופעת הכחשת השואה, אומר הררי: זו תופעה נפוצה בעולם הערבי, במצרים ה"מתונה" או בסעודיה, ידידת ארה"ב - ואם חוזרים על השקר המתועב הזה, שואל הררי, האם לא יחשוב לו צופה הטלוויזיה, כי אולי מוטב בכלל עולם בלי יהודים? ואולי זו רק הכשרת הלבבות לעוד ניסיון ל"פתרון סופי"?

 

הררי קובע, כי לאמצעי התקשורת למיניהם בעולם יש אחריות לא מבוטלת להסתה נגד ישראל. וזו, למשל, דוגמה לטכניקה: "הרוצחים השפלים ביותר מכונים 'פעילים' או 'מיליטנטים' - ומעולם לא יכונו טרוריסטים או רוצחים".

 

כך גם בניו-יורק טיימס, מציין הררי, עיתון המתהדר בסיסמה: "כל החדשות הראויות להידפס".  האם הכל מקרי, הוא שואל, האם מדובר רק בהתרשלות מקצועית של המדיה, או שזו קרקע פורייה לשנאתה של ישראל?

 

אדם שמצלצל בפעמון האזעקה

 

הררי קובע כי מכונת שקרים סובבת את ישראל. תכליתה, לשלול מן היהודים כל מידה של אנושיות: "ואנשים ישרים והגונים לא מתייצבים מול כל זאת, הרוב השקט הוא שקט מאוד. המסע הזה לא ייעצר בישראל".

 

ערוצי הלוויין של הטלוויזיה, המשדרים ממדינות ערביות, מזריקים יום-יום דלק על מדורת הטרור: "כל עוד אתה יכול לפתוח את הטלוויזיה, הרדיו, לקרוא בעיתון או באינטרנט על ידיעות בדבר סיבוב נוסף של טרור מוסלמי, אי-שם בעולם, תבין שהעולם החופשי לא עיכל את המסר - והעולם המוסלמי עדיין לא מודע לאבדון שהוא ממיט על עצמו". את מדינות הטרור יש לבודד, לנדות ממשפחת העמים, הוא קורא נואשות.

 

הנה מילים ממשפט הסיום של הספר: "לטרוריסטים המוסלמים אין כל סיכוי לנצח את העולם החופשי. הם יכולים להרוויח נקודות על-ידי רצח, עריפת ראשים, חטיפות מטוסים וחטיפות אדם. אבל, בסופו של דבר, הם ינוצחו. את החוק הבינלאומי יש לנסח מחדש כדי למנוע טרור לעתיד, ולאפשר את השמדת הרשתות שתומכות בו".

 

למקרא הדברים יחשוב הקורא כי פרופ' הררי הוא מין לאומן קיצוני, הזוי. לא ולא. הנה תעודת הזהות הפוליטית שלו, לפי הגדרתו: הוא מצוי כמה סנטימטרים שמאלה מן המרכז, איש של פשרה טריטוריאלית (גם בירושלים), איש של שתי מדינות לשני עמים.

 

אבל, לפי ספרו, פרופ' חיים הררי הינו מדען מפוכח, ממש "מרובע", הוא איש שהתעורר, איש היוצא מביתו וממעבדתו. אדם שמצלצל בפעמון האזעקה: אזרחי כל המדינות הדמוקרטיות, התעוררו - והעיקר, החלו לפעול!