על העיוורון: אינטלקטואלים בשירות הטרור - שאול רוזנפלד וואינט 22.3.12

במערב, שהפך את המוסר הכפול למקצוע ואת גלגול העיניים לאמנות, מביטים בעיניים כלות בזוועת הטרור האיסלאמי. הם מחפשים את האשמה בקולוניאליזם המערבי ובכיבוש הישראלי

 

כאילו הסברה - דני רשף מושב חוסן, י"ב חשון תש"ע 1.11.09

ה"עיתונאי" דונאלד בוסטרום אשר פרסם בעיתון שבדי שישראל הורגת וקוצרת אברים של פלשתינים לצורך השתלות, יופיע מחר בכנס בינלאומי לתקשורת בדימונה, ואין מי שיתאמת איתו.

 

הלקח - דני רשף מושב חוסן, ל' תשרי תש"ע, 18.10.09

ישראל צריכה לסגל לה תורת לחימה חדשה שמטרתה לא להעניש ולהרתיע אלא לשלול את היכולת הבסיסית מהאויב לתפקד בהצלחה לאורך זמן... כדי לשקם את מעמדה הבין לאומי ישראל צריכה וחייבת לצאת ביוזמה מדינית משלה שתהיה נקודת ההתייחסות של הקהילייה הבין לאומית

 

עלילת אנקרה – דני רשף מושב חוסן, כ"ז תשרי תש"ע 15.10.09

מדינת ישראל חייבת להבין שתורכיה הידידה היא נחלת ההיסטוריה. תורכיה אינה אויבת, אבל, מזה זמן שהמדינה עוינת במובהק והתהליך שמעתיק את תורכיה למזרח ולחיק האסלאם אינו מותנה או מושהה בגלל אמירה ישראלית כזו או אחרת.

 

מיילסטון - דני רשף מושב חוסן 5.10.09

פרשת גולדסטון צריכה להיות מיילסטון (אבן דרך) בחזית האסטרטגית שנפתחה נגד ישראל. אין מדובר באיום סרק. בשני העשורים האחרונים אכפה הקהילייה הבין לאומית ארבע פעמים את רצונה על אומות ריבוניות לצד החלש ומול החזק.

 

הדוד מאמריקה - דני רשף מושב חוסן, ב' סיון תשס"ט 25.5.09

אין כמעט דוגמה ב-40 השנים האחרונות שמעורבות כפויה אמריקאית אכן הביאה לפתרון של שלום ולישוב סכסוכים. ההפך הוא הנכון היא הביאה על פי רוב להעמקת משברים, לשפיכות דמים קשה ולערעור היציבות הפוליטית... מי שתומך בכפיה אמריקאית בסכסוך מוטב שילמד את תולדות המעורבות האמריקאית בעולם בחמישים השנים האחרונות.

 

כבוד לאומי או פדיון שבויים? - גלית מ. בן-ישראל וואיינט 6.3.09

מדוע אסכולה שנולדה בסוף שנות ה-60' ותחילת שנות ה-70' של המאה הקודמת, על ידי אישים כמו דיין ורבין, שתהליך עיצוב אישיותם הסתיים בשנות ה-40 של המאה הקודמת, תקפה גם עשרות שנים אחר כך? מדוע חטיפות ספוראדיות של אזרחים וחיילים ישראלים יכולות להוביל עם שלם למלחמה (מלחמת לבנון השנייה)? או למצור מתמשך על עזה? מדוע אנו דבקים כל כך בכבוד הלאומי שלנו, ולא בקדושת חיינו? או בחובותיה של המדינה כלפי אזרחיה וחייליה החטופים?

 

התגובה - דני רשף מושב חוסן 30.1.09

מדינת ישראל צריכה להגיש תביעות משפטיות בכל מדינה, על מה שהיא עושה בגבולותיה, שחושבת שיש לה את העליונות והזכות המוסרית לשפוט אותנו על פי חוקיה היא, כדי לחולל דיון ציבורי ולהציב מולה מראה.

 

אסור להיכנע - חירט וילדרס 28.10.08 מתוך קיוונים

אלפי מסגדים קיימים כיום באירופה ומספר המתפללים בהם גדול בהרבה ממספר המתפללים בכנסיות. בכל עיר אירופית קיימות תוכניות לבניית מסגדי-על שמולם יתגמדו כל הכנסיות באזור. המסר הוא ברור: לנו השלטון.

 

אך איזו מלחמה נחמדה - דני רשף מושב חוסן 21.8.08

ישראל היא אחת המפסידות הגדולות מהמלחמה בגרוזיה. אספקת נשק ושפע של קציני צה"ל לשעבר, שהתעשרו מייעוץ לצבא המגוחך של גאורגיה, סיפקו לרוסיה עילה נהדרת לחמש את סוריה מחדש ואולי גם את איראן.

 

המגששת - דני רשף מושב חוסן י"ז אייר תשס"ח 25.5.08

...לטענה שסוריה מגששת להחליף צדדים במזרח התיכון דווקא עכשיו אין שום סימוכין... עוד יאשימו את תושבי הגולן שבגללם סוריה היא חלק מציר הרשע, שבגללם סוריה השתלטה על לבנון, שבגללם החמאס מפגיז בעזה ובגללם הסורים הזרימו אלפי מתאבדים לעיראק.

 

הספין של בשאר - דני רשף מושב חוסן י"ז אייר תשס"ח 22.5.08

התמורה האסטרטגית של סוריה מתהליך משמעותי עם ישראל היא שלילית. לכן יכול אולמרט להציע את הגולן כולו ולצבור נקודות בדעת הקהל העולמית כי לסוריה ממילא אין כרגע שום עניין אסטרטגי לקפוץ מהעגלה האיראנית השועטת קדימה.

 

חזרה לדרבן או מלכודת בייקר-המילטון - דני רשף חוסן 14.12.07

נשיא ארה"ב, בשנה האחרונה לכהונתו, עושה ככל יכולתו להדחיק את עיראק ולהצטייר כאיש השלום והחזון על פני איש המלחמות האבודות... בוש מחפש את יוקרתו האבודה כאן אצלנו במזה"ת. מעשי הטבח היום יומיים בדרפור, העוני והמלחמות בקרן אפריקה, עיראק ואפגניסטן ייעלמו מהתודעה העולמית שתעסוק במחסומים בשכם, בניה במעלה אדומים ובפצועים בבית החולים שיפא בעזה, רק אם הם נפצעו מאש צה"ל ולא, חלילה, מתגרה מקומית עם הפת"ח.

 

אנאפוליס - דני רשף הטרור הבינלאומי 25.11.07

לקראת אנאפוליס נוצרה ראשיתה של התאגדות ערבית לבידוד איראן, המוכנה לתת הכשר מסויג לעצם קיומה של ישראל...

 

ורטיגו - דני רשף מושב חוסן ב' חשון תשס"ח 14.10.07

ביהירות מתנשאת טרחה קונדוליסה רייס להסביר לפוטין נשיא רוסיה, שהדמוקרטיה הרוסית לא דומה לאמריקאית אם בכלל ניתן לכנותה דמוקרטיה... פקיסטן היא מעצמה גרעינית וסביר שלו היו מתקיימים בה בחירות חופשיות היתה הטכנולוגיה הגרעינית הפקיסטנית ברת השגה ושימוש לאל-קאעידה ותומכיו...

 

איראן על הברקסים - דני רשף חוסן כ' אלול תשס"ז 3.9.07

איראן חותרת בעקביות ליכולת צבאית גרעינית שתהפוך אותה למעצמה האזורית במזרח התיכון, שתידחק את ארה"ב ואת השפעת המערב החוצה מהאזור... היא נמצאת כעת בעיצומו של מהלך הרגעה אזורי שנועד, כנראה, למנוע מארה"ב כל סיבה ועילה לתקוף את איראן עוד בימי משטר בוש הנוכחי... יותר מכל איראן זקוקה לזמן, לאור הקשיים בתוכנית הגרעין שלה, לעוד זמן רב.

 

"ניצחון אלוהי" - ד"ר גיא בכור 6.4.07

מהם תכסיסי העורמה, אותם פיתחו המנהיגים השיעים במשך השנים? איך השתמש בהם כנגדנו חסן נסראללה במלחמה האחרונה, ובהצלחה מרובה?

 

המוסר של ג'ימי קרטר - דני רשף מושב חוסן 18.1.07

כל מדיניות ארה"ב במזרח התיכון מאז 1979 ועד היום היא תולדת יהירותו המוסרית ובורותו החברתית של ג'ימי קרטר וניסיון מתמשך לייצב את מה שקרס אז... אסור לנו להתערב בחייהם של שכנינו. איננו יכולים לעצב אותם לצרכינו אלא רק לאחד אותם נגדנו

 

לא רלבנטי - דני רשף מושב חוסן 8.12.06

דו"ח בייקר-המילטון של "קבוצת הלימוד עיראק" שפורסם אתמול 07/12/2006 בארה"ב מעורר דאגה לא בגלל מה שיש בו או אין בו אלא בגלל חוסר הרלבנטיות שלו לבעיות איתן הוא מתמודד.

 

פייסנות עם תו מחיר - בן-דרור ימיני אופקים (33) אוקטובר 2006

התנגשות הציביליזציות במערב אירופה, בין המדינות הנאורות לבין האיסלם הרדיקלי כבר החלה, והדוגמאות רבות מספור. אולם השמאל הליברלי, במיוחד בבריטניה, ממשיך לדגול בקו פייסני כלפי גילויי הקיצוניות, ומתרץ אותם בכיבוש הישראלי ובמעורבות הצבא הבריטי בעיראק. אם האנגלים לא יתפכחו, הם עלולים לשלם מחיר יקר. אם אנחנו לא נתפכח באשר למתרחש כאן, נשלם מחיר יקר פי כמה.

 

השכן מאיראן - דני רשף מושב חוסן 19.10.06

החשש מאיראן ושלוחותיה, דוחק הצידה את החשש מאל קאעידה ואת העיסוק האובססיבי בסכסוך הפלשתיני. יש אויב חדש שמאיים על כולם ובמאמץ לבלום אותו מותר אפילו להכשיר את השטן הגדול מאמריקה ואת הקטן כאן בישראל. ישראל יכולה בהחלט למצוא את עצמה בסירה אסטרטגית אחת לא רק עם ארה"ב אלא גם עם חלק גדול ממדינות ערב שסביבנו.

 

הפרוטוקולים של זקני בריסל - עדי שורץ הארץ 19.6.06

המבוכה שאוחזת באירופה ביחס לאיסלאם היא כר פורה להתחזקות עמדות קיצוניות. בת יאור, למשל, אינטלקטואלית יהודייה שנויה במחלוקת שזוכה לעניין הולך וגובר, טוענת שאירופה משועבדת לעולם הערבי והמוסלמי - והכל באשמת ההנהגה

 

כוחה של תבונה - אוריאנה פלאצ'י אומדיה 31.5.06

המלחמה התרבותית שמנהל האיסלאם נגד העולם המערבי היא "הקנוניה הגדולה והבזויה ביותר, שבמעשי נכלולים אידיאולוגיים... שעולמנו רקם מימיו. מולו עומדת אירופה של מנהיגים חסרי כבוד ושכל...של אינטלקטואלים חסרי הדרה ואומץ לב". אוריאנה פלאצ'י במיטבה. פרק מתוך הספר "כוחה של תבונה" מאת אוריאנה פלאצ'י, שיצא לאור בימים אלה.

 

די להטפות המוסר - אמנון רובינשטיין מעריב 17.2.06

הנקודה המעניינת היא שאווירה זו נוצרה בלי שהתקיימו התנאים הקשים שבהם שרויה ישראל. בהולנד נרצח תיאו ון-גוך ברצח מחריד, אך בישראל נרצחו כאלף אזרחים בשם האיסלאם; המתאבדת-הרוצחת בקפה מקסים בחיפה השאירה אחריה מכתב "צוואה" האומר שיש מצווה דתית לרצוח יהודים. שום מדינה ממדינות אירופה אינה עומדת בפני איום גלוי של "מחיקתה מהמפה" כמו האיום הגרעיני המופנה אלינו מטהרן.

 

מבוכה - דני רשף מושב חוסן 20.10.05

אתמול נפתח בעיראק משפטו הראשון של סדאם חוסיין... למה בחרה התביעה להתמקד דווקא באירוע השולי לפתיחת משפטו של אדם כה נורא...

 

אמת מובנת - דני רשף מושב חוסן 15.9.05

בעשורים האחרונים שינתה המלחמה פניה. המלחמות הפכו ללא סימטריות כאשר מעצמות-על כדוגמת רוסיה וארה"ב נלחמו ביחפנים של וויטנאם ואפגניסטן, קרבות שיריון ואוויר הפסיקו להיות המרכיב החשוב והמכריע במלחמות האלו.

 

המערב חייב להתעורר - יעקב אחימאיר מעריב 7.9.05

על ספר חדש מאת פרופ' חיים הררי, שמצליף במערב על תרדמתו נוכח טרור איסלאמי.

הררי קובע כי מכונת שקרים סובבת את ישראל. תכליתה, לשלול מן היהודים כל מידה של אנושיות: "ואנשים ישרים והגונים לא מתייצבים מול כל זאת, הרוב השקט הוא שקט מאוד. המסע הזה לא ייעצר בישראל"

 

סדקים באמריקה - דני רשף מושב חוסן 21.6.05

יכולים מפקדי צבא ארה"ב בעיראק להציג סטטיסטיקות כאוות נפשם, להכריז השכם והערב על הניצחון הצבאי שהיה או שהוא ממש מעבר לפינה, כמו בוויטנאם של אז, כמו בלבנון שלנו, כמו בצ'צ'ניה של היום, אבל הסדקים בנחישות וביכולת של ארה"ב לסיים את מה שהתחילה בעיראק מתרחבים מיום ליום. מעבר לפינה אין ניצחון - אולי תבוסה.

 

לקח בסלאן - דני רשף מושב חוסן 7.9.04

האסון בבסלאן אינו תוצאה של חולשה רוסית פיזית.  קודם כל הוא תוצאה של פראות מטורפת, של כוח חסר תבונה, של צביעות בין לאומית, של חברה מושחתת ומשוחדת, של עוני וקהות חושים, של תקשורת מתעלמת ואדישה ברוסיה ובכל העולם.

 

ארץ שלושת המלחמות – דני רשף חוסן 12.8.04

שלוש מלחמות מתנהלות בעיראק במקביל. מנהלים אותן כוחות שונים ועוינים אחד לשני והמשותף ביניהן שהן מתנהלות נגד ארה"ב על אדמת עיראק.

 

מבט מתוך עין הסערה – פרופ' חיים הררי אפריל 2004

יכולתי לחלוק עימכם כמה עובדות מרתקות וכמה הגיגים אישיים אודות הסכסוך הישראלי-ערבי. אולם באלה אגע רק ברפרוף; אני מעדיף להקדיש את מרבית הערותי לתמונה הרחבה יותר, של האזור והמקום שהוא תופס באירועים העולמיים. כוונתי היא לכל האזור שבין פקיסטן למרוקו, שרובו המכריע הינו ערבי ומוסלמי, אבל כולל מיעוטים לא-ערביים רבים וכן כמה מיעוטים לא-מוסלמיים ראויים לציון.