מאמרים וכתבות של רן בית-אש, ירושלים.

 

 

 

לצרף את סוריה לקואליציית המדינות המתונות 19.7.06

הסורים הם גורם המפתח להסדר במזרח התיכון אם נוכל להזיז את הסורים לכוון קואליציית המדינות המתונות שהם ירדן, מצרים ואולי אף סעודיה. אפשר ליצור מזרח תיכון טוב יותר שאפשר לחיות בו חיים נורמאליים.

 

אולמרט למשא ומתן עם אבו מאזן 21.5.06

לדעתי אהוד אולמרט ואבו מאזן חייבים להתכנס למרתון של דיונים עד ליציאת עשן לבן.

 

הצבע קדימה להתכנסות 23.3.06

אני מציע לחכות עם איכות הסביבה, הדאגה לגמלאים, גם בקדימה ישנה רגישות לחברה, אבל המנוע והמינוף יבוא מניתוק המגע מהשטחים ומהתנתקות מעיסוק בפלסטינאים. דבר שיביא לחסכון רב בתקציבי הביטחון וההשקעות בשטחים ולשיפור בצמיחה הכלכלית, וכן להגדלת הרזרבות התקציביות ותאפשר למדינה להתמודד עם בעיות העוני, החינוך הבריאות התחבורה וכן גם איכות הסביבה אלו נושאים חשובים ומוזנחים, שבאקלים החדש שיבצר לאחר ההתנתקות יזכו לעדיפות הראויה.

 

אל תפחידונו עם חלוקת ירושלים 15.12.05

מי רוצה לשולט במזרח העיר? מי צריך לפרנס 200 אלף ערבים, מביטוח לאומי, ולדאוג לכל צרכיהם. ערביי מזרח ירושלים הם חלק מערביי השטחים, שלמרות שהם חיים מכיסינו, ועלינו פרנסתם, הם מזדהים עם הפלשתינים ומרגישים כבושים. אם וכאשר מזדמנת להם ההזדמנות להצטרף לטרוריסטים, פעמים רבות הם עשו ויעשו זאת.

 

קדימה המרכז השפוי 5.12.05

נמאס לציבור הישראלי מההגדרות הנדושות של ימין ושמאל בנושא המדיני. רוב רובו של העם הבין כי גישת הימין וגישת השמאל בקצוות המפה, מובילות בדיוק לאותה התוצאה של מדינה דו לאומית שתהפוך למדינה בעלת רוב ערבי פלסטינאי.

 

השרון גדול כ"דה-גול" 22.11.05

אם אריק היה מין "תריקי" ותחבולן הוא היה מוביל את הליכוד לניצחון סוחף ואחר כך מפצל אותו, אחרי שהיה סוגר עסקת חבילה עם העבודה ושינוי, עמיר פרץ וטומי לפיד ואחרים. שרון שם את כל הקלפים על השולחן הלך על כל הקופה ועל כך מגיע לא כל הכבוד.

 

ברק פעל ופועל נכון 9.11.04

אהוד ברק, בתקופה הקצרה שהיה ראש ממשלה ניסה הרבה. בכמה דברים הוא הצליח מאוד כמו למשל היציאה מלבנון! ואת השלום אם הסורים והפלשתינאים הוא ניסה לקדם. הוא אכן הפך כל אבן בדרך להשגת שלום זה שערפאת התגלה כלא פרטנר זה ממש לא באשמתו או באשמת ישראל כולנו האמנו שהראיס רציני.

 

די לסירוס מרצון 1.10.04

אי אפשר שתושבי שדרות יהיו מטרה והתושבים מהעבר השני יהיו חסינים זה לא הולך ולא עובד. אינני אומר אפילו הבא להרגך השכם להורגו אבל אם כבר הרגו בכך השב מכה אחת אפים. אחרי שיפנימו את השינוי בכללי השחק, אחרי שיבינו שהסתימה אצלנו תקופת הסירוס מרצון יעשו הפלסטינאים הכל כדי ששום דבר לא יירה מצידם. הם יבינו שזה לא משחק ילדים.

 

לתבוע אחריות כוללת 8.9.04

אם אחרי ההתנתקות נמשיך לרדוף אחרי חוליות יורי קסאם, זה יהיה משחק מטורף.

 

אי אפשר לנצח טרור 14.5.04

טרור לא ניתן לנצח וסופו שנצא מופסדים. חבל מאוד על כל אדם שנופל עד שמגיעים לתובנה הזאת. לא צריך להיכנע לטרור.

 

אין סתירה בין צדק, אהבת מולדת, והפרדות לשלום 23.1.04

המתנגדים, להפרדות והקמת מדינה פלשתינית אינם ימניים הם פשוט מובילים לאסון, לחורבן בית שלישי, למדינה דו לאומית שתהפוך לערבית.

 

הנמרים טורפים אבל השירה חייבת לעבור 19.1.04

הדרך להתקדם בתהליך השלום, בניגוד לדרכה של הממשלה הזאת, היא לנהל משא ומתן רצוף וללא הפסק. כי רק כך לא יוכלו אויבי השלום משני הצדדים לטרפדו.

 

שכלתנות כן, תבוסתנות לא! 17.1.04

למרות הכול אינני רוצה שנהיה עם כובש ואיננו רוצים להיכבש על ידי הדמוגרפיה ולכן יש להגיע לפתרון שלום של שתי מדינות לשני העמים אבל צריך לזכור שירדן היא מדינה פלסטינאית שתחבור יום אחד לחדשה שתקום, ולכן שהפלסטינאים יפסיקו את הקשיחות במאבק על כל סנטימטר אין לזה כול צידוק הם חייבים להיות גמישים לפחות כמונו.

 

 

מאמרים נוספים של רן בית-אש