מאמרים וכתבות של חיימי שניידר, אדריכל פעיל בתנועות להיפרדות נתניה.

 

היפרדות מהפלסטינים – והשמאל "על צד שמאל" גיליון 2.6.09

השמאל הציוני - בקיבעונו ובחוסר יכולתו לשתף פעולה עם הימין הציוני לקידום החזון המשותף, מאפשר לקבוצות המיעוט הפוסט-ציוניות-משיחיות, להוביל בפועל שתי זהויות חסרות סיכוי להמשך קיומה של ישראל, המבטיחות מסלול התרסקות לאומי אלים ועקוב מדם.

 

היפרדות עכשיו, או, מדינה דו-לאומית (כבר) מחר "על צד שמאל" גיליון 121, 18.9.08

שעון החול של המדינה היהודית דמוקרטית הולך ואוזל. אם לא תמצא ישראל את הדרך להיפרד מן הפלסטינים, בדרך של הסכם או הסדר או בדרך יזומה, כבר בשנים הקרובות, יכפה עליה נגד רצון רוב אזרחיה, להפוך למדינה דו-לאומית... רוב הציבור הישראלי יסכים לקבל את אחת מ"תכניות 80:20". דהיינו, כ-80% משטחי א"י למדינה היהודית, כ-20% משטחי א"י למדינת פלסטין... קו הגבול ישורטט על פי מציאות דמוגרפית שמשמרת את הרוב היהודי כך שמדינת ישראל תוכל להגשים את חזונה... תוכן תוכנית מקיפה וכוללת, המאפשרת פינוי אשר ישמור על כבוד האדם, תוך יצירת בסיס קהילתי כלכלי ותעסוקתי למפונים, וכן תמריצים שיתמכו בכך. הפתרונות יגזרו מתכנית שכבר אושרה על ידי ממשלת ישראל – "ישראל 2020".

 

תגובה למאמרך "עתידה של מדינת ישראל" 8.2.05

מאמרך עוסק בתהיות על מהותה של "ברית היעוד העתידית". ומה עם ברית היעוד – האתוס הלאומי – של היום? האתוס הלאומי שלנו, גם הוא מנוסח בקצרה (3 מילים ולא שתיים): "מדינה יהודית דמוקרטית".

 

האנרכיה שבין הסרבנות להתנחלות 25.12.03

אם במקום חזון השלום לא נייצר חזון אחר שייהפך לקונצנזוס לאומי, נאפשר לימין הקיצוני לגרור אותנו להגשמת  חזונו הוא - מדינת אפרטהייד יהודית על פני כל א"י השלמה! חזון מבהיל שקוצב זמן הנמדד בשנים בלבד, עד לחורבן הבית השלישי. אנחנו מציעים לחזור לציונות האמיתית - ל"מדינה יהודית דמוקרטית".

 

מכתב הטייסים 26.9.03

יפתח וחבריו התייאשו מסיכויי המאבק הדמוקרטי והטילו פצצה. אי אפשר להחזירה.

עכשיו צריך לעקוב אחרי גלי ההדף. 

מי יצליח טוב יותר לנווט את גלי ההדף ולעשות בהם מניפולציות?

 

לעמי איילון וחברי "המפקד הלאומי" 5.9.03

חתמתי. אני בעד. אבל... תנועת "המפקד" ממשיכה ל"שחק" במגרש הלא רלוונטי של "השמאל" ו"הימין". "השמאל", אם רק יתנו לו, יביא "שלום ובטחון". "הימין" אם רק יתנו לו, יביא, "בטחון ושלום". ואין שלום... ואין בטחון....

 

סקר מינה צמח בידיעות אחרונות 24.8.02

 

כנס תנועות "הפרדות חד-צדדית" בנתניה 14.5.02

דף לעיתונות.

 

חותמים על מגילת העצמאות 7.4.02

 

מטרת העל שלנו כ"מדינה ציונית, יהודית ודמוקרטית" 1.4.02

היום השביעי מציעה 4 עקרונות שלובים ונגזרים האחד מן השני, היא מציעה: מטרה ממנה נגזרת הדרך, היא מציגה את הכלי לסלילת הדרך שבאמצעותו נשיג את היעדים החשובים לרובו של הציבור.

 

תגובה לנייר עמדה 17.3.02

 

שאלות ותהיות 8.3.02

 

אסור לנו לוותר על  "מטרת העל" 8.3.02 

אסור לנו להתנות את השגתה של "מדינה יהודית דמוקרטית" בנדיבות ליבם של הפלשתינאים מצד אחד ושל אחינו שוחרי א"י השלמה מן הצד השני!

 

היתרון התפקודי של הגבולות הדמוגרפיים מבחינה ביטחונית 1.3.02

הייחוד של  "היום השביעי" צריך להיות  גם בהעדר עמימות ובנכונות לתת תשובות אמת לכל הבעיות העולות מן ההתכנסות לגבולות המאפשרים לנו לשמור על ערכי "המדינה היהודית דמוקרטית".