מאמרים וכתבות של ב. מיכאל, "ידיעות אחרונות".

 

 

לא ראויים למגורי אדם וואיינט 24.6.03

...הממשלה עושה את רצון המתנחלים, והמתנחלים עושים את רצון הממשלה, והעיסוק במגוריהם, "לאחר הפינוי" נראה כרגע כוויכוח סופיסטי. ובכל זאת אסור לאבד תקווה. אולי, בעזרת השם יתברך, תשלוט פעם על ישראל ממשלה אשר לא תקנה את יבבות הסרק של המתנחלים, שתבין כי "מפעל ההתנחלות" הוא האסון הנורא ביותר שצמח למדינת ישראל מיום היווסדה, ותחליט להתפרק ממנו בטרם הוא מפרק אותה.

 

להיות צל לגויים 1.2.02

מר רוזן מציע, בלשון חלקלקות שמנונית, להגיב על פעולת טרור של מתאבדים בפגיעה במשפחותיהם, משפחות שולחיהם וחמולותיהם (לא כולל משת"פים ומלשינים), בהחרמת רכושם, הגלייתם ומחיקת הכפרים מהם יצאו.

 

יחי ההבדל במוות 11.5.01

ואם יהין מישהו להסביר לגאוני הצבא שלנו, בוגרי לבנון כולם, כי מי שמביא הליקופטרים מביא סטרלות, ומי שמשלח טנקים מקבל אר.פי.ג'י, ומי שמפזר בולדוזרים מבקש מוקשים, ומי שמפגיז ערים מזמין קטיושות - הוא ייתקל בעיניים קרועות מתדהמה ועלבון.

 

קרני צבועים, אלפי מתחסדים 24.11.00

העתיד לקרות לא ישתנה: גבולות 67, פירוק ההתנחלויות, מדינה פלשתינית שבירתה מזרח ירושלים... השאלה איננה "האם נגיע לכך" אלא רק "איך נגיע לכך"; בהסכם שלום - כמו עם מצרים, או בזנב מקופל, שיניים חורקות וגדר חשמלית - כמו עם לבנון. הברירה בידינו.