מאמרים וכתבות של בן-דרור ימיני, "מעריב".

 

 

 

חזון הבלהות מנצח - בן דרור ימיני 17.2.12

רעיון ה"מדינה אחת" זוכה לתעודת כשרות באוניברסיטת הרווארד היוקרתית. השמאל יוצר את התשתית הרעיונית והימין יוצר את המציאות בשטח * אבו-מאזן הוא הסרבן, אך הסירוב של נתניהו להקפאת ההתנחלויות מסייע לחסידי המדינה הדו-לאומית

 

לשמוע מה הם אומרים 31.10.09

ישראל אינה יכולה לוותר על דיאלוג עם היהודים שמייצג ארגון ג'יי סטריט.

 

הנכבה היהודית: גירוש, טבח והמרת דת בכפייה 16.5.09

מדי שנה מציינים הפלסטינים את יום הנכבה, האסון שניחת עליהם עם הקמת המדינה. אלא שגם ליהודי מדינות ערב יש אסון, והוא קשה פי כמה.

 

אשליית המיעוט הלאומי 16.12.08

אין למיעוט זכות לערער על האתוס הלאומי של הרוב... הזהות הלאומית שייכת לרוב... וועדת משפטנים הקרויה "דמוקרטיה באמצעות החוק", הידועה גם כוועדת ונציה, קבעה שבענייני התאזרחות והגירה, לרוב הלאומי יש זכות לתת עדיפות לבני קבוצתו.

 

המוקש המולטי-אתני 12.8.08

הסכסוך בגיאורגיה הוא תוצאה של ערבוב אוכלוסיות. גם אצלנו, מימין ומשמאל, יש מי שטורח על מתכון דומה.

 

ערביי ישראל – במלכודת ההונאה העצמית 3.4.07

במסמכים השונים ("מסמך החזון" ו"החוקה הדמוקרטית") שפרסמו עדאלה וועדת-המעקב יש גם רעיונות שראויים לא רק לדיון, אלא גם לאימוץ. אלא שהיסודות המתריסים, כמו אי הכרה בזכות היהודים להגדרה עצמית, כמו הדרישה לזכות וטו, כמו התנערות מכל אחריות עצמית והאשמה מוחלטת של ישראל - מקשים על ההתקדמות. הם יוצרים את הרושם שיותר משמדובר במאבק למען זכויות (הערבים), מדובר במאבק למען שלילת זכויות (היהודים). הניסוח ליברלי, אך המנגינה שייכת לחסידי חיסול הישות הציונית.

 

פייסנות עם תו מחיר אופקים (33) אוקטובר 2006

התנגשות הציביליזציות במערב אירופה, בין המדינות הנאורות לבין האיסלם הרדיקלי כבר החלה, והדוגמאות רבות מספור. אולם השמאל הליברלי, במיוחד בבריטניה, ממשיך לדגול בקו פייסני כלפי גילויי הקיצוניות, ומתרץ אותם בכיבוש הישראלי ובמעורבות הצבא הבריטי בעיראק. אם האנגלים לא יתפכחו, הם עלולים לשלם מחיר יקר. אם אנחנו לא נתפכח באשר למתרחש כאן, נשלם מחיר יקר פי כמה.

 

קץ עידן האידאולוגיות 23.12.05

יש משהו אופטימי בעובדה שהולך ומתגבש רוב ברור בעד ההסדר השפוי: מדינה יהודית ודמוקרטית עם רוב יהודי. לא שזה מה שיפסיק את הקסאמים. לא שזה מה שיחסל את התיאבון של החמאס. לא שזה יסיים את הדרישה לחיסול ישראל באמצעות זכות השיבה. אבל כדאי שנצא מהטענה שמדובר באדם אחד, אריאל שרון שמו, שיוצר כאן בועה מפלגתית. קדימה רק מנכסת את השינוי. אבל השינוי הזה קיים גם בלעדיה. בטווח הארוך, אלה חדשות נהדרות לעם ישראל.

 

פנטזיה פוסט-ציונית 20.5.05

...קיומה של אומה יהודית אינו קשור לגזע. הוא קשור להיסטוריה משותפת. לכמיהה משותפת. למורשת משותפת... מרגע שיש בני קבוצה, אתנית או לאומית או דתית, או גם וגם, שמרגישים שהם עם – הם עם. זה עניין סובייקטיבי. זה לא עניין של גזע או גנטיקה... אנטישמיות ישנה היא שלילת זכות הקיום של היהודים כפרטים. ואנטישמיות חדשה היא שלילת זכות הקיום של היהודים כקולקטיב... אני נגד פנטזיה של "אזרחות מכלילה", שהמשמעות האמיתית שלה היא איסלמיזציה זוחלת של ישראל, לפי מתכון החיסול של "כוחות הקדמה"... הסיכוי היחידי להסדר הוא שתי מדינות לשני עמים, יש מחנה פלשתיני שמכיר במדינה יהודית, מול מחנה פלשתיני חמאסניקי, שממשיך לטעון, בדיוק כמו "כוחות הקדמה" בעולם, בדיוק כמוכם, ש"היהדות היא רק דת, ואין זכות קיום למדינה יהודית".

 

קולוניאליזם מימין ומשמאל 6.4.05

במרכז הוויכוח ביני לבין רן ברץ עומדת השאלה: מהי הציונות? לשיטתי, הציונות היא תנועת שחרור לאומית, שרצתה למצוא פתרון הוגן למצוקת היהודים. הציונות אכן גרמה עוול לערבים, אבל היא לא קמה כדי לנשל ולגרש.

 

מכתב גלוי למתנחלים 25.2.05

כאב העקירה שלכם, שהוא כאב אמיתי, הוא כאין וכאפס לעומת כאב העקירה שלנו – עקירה של כל העם היהודי מארצו, אם החזון שלכם יתממש. אנחנו יודעים שכדי למנוע עקירה גדולה – של חיסול המפעל הציוני – צריך לשלם במחיר של עקירה קטנה.

 

היהודיסטים נגד היהודים 24.12.04

השבוע נפתח שלב חדש במאבק על קיומה של מדינת ישראל. צריך להגדיר את המאבק הזה. זה לא מאבק בין "שמאל" ל"ימין". החלוקה הזאת כבר עברה מן העולם. היא לא רלוונטית. השמאל של פעם מפולג בין חסידי המדינה הדמוקרטית ולא יהודית, לבין חסידי המדינה היהודית והדמוקרטית. הימין של פעם, בדיוק אותו דבר.

 

מבינים רק כוח 29.10.04

ההבדל בין הליכוד למפלגת העבודה הוא לא בשאלה אם צריך לצאת מהשטחים, אלא רק בשאלת העיתוי. כל מה שמפלגת העבודה לא העזה לומר לפני עשר שנים, הליכוד מצביע עליו היום. כן, עם היסוסים, עם "אין ברירה", עם התנגדות פנימית. אבל מצביע.

 

בשבי הקיצוניים 6.10.04

הקצוות ומימין משמאל, לא רוצים בקיומה של ישראל יהודית דמוקרטית ושפויה.

 

סימנים של שינוי 24.9.04

הכנס חשף עובדה שהיא די מפתיעה ומדהימה. שורה לא מבוטלת של אנשי אקדמיה ותקשורת יהודים, הזוכים לביטוי בולט בתקשורת הצרפתית הארצית, מגלים סימפטיה הולכת וגוברת לראש הממשלה, אריאל שרון. עם השכבה הזאת נמנים ההיסטוריון אלכסנדר אדלר, הפילוסופים אלן פינקלקראוט והנרי ברנרד-לוי, העיתונאית אליזבת שמלה, ועוד רבים אחרים.

 

קשקשת מסוכנת 7.9.04

מסמך אולגה רק מעמיק את הסכסוך הישראלי - פלשתיני. בן דרור ימיני משיב ליוזמי המסמך.

 

דמוקרטיה מתאבדת 20.8.04

יש החושבים שדמוקרטיה היא שלטון הרוב. זו טעות. דמוקרטיה היא שלטון המשתתפים. אין כמו התהליכים שעוברים על הליכוד, ותבוסת ראש הממשלה השבוע, כדי להבהיר כיצד השלטון, בתהליך מעניין, אך בעיקר מסוכן, עובר לידי המיעוט. והכל נעשה לפי כללי הדמוקרטיה.

 

ה"שמאל" כאויב הערבים 5.3.04

בשארה הבהיר בשבוע שעבר, בפגישה סגורה של משלחת מתנגדי הגדר שהגיעה להאג, שהאויב הוא בעיקר "השמאל הציוני". הכיצד זכה דווקא ה"שמאל" ולא ה"ימין" להיות האויב האמיתי? ראשית, משום שהשמאל הציוני הוא זה שיזם את ההפרדה. שנית, בשארה, שאינו מחסידי מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית...

 

הכל בזכות ה"שמאלנים" 26.12.03

כדאי להבחין בין הגוש הגדול והעיקרי, של חסידי המדינה היהודית והדמוקרטית, הקרוי לעתים "שמאל ציוני", לבין הגוש הקטן והרעשני של השמאל האנטי-ציוני.

 

כשהאיוולת כבשה את צה"ל  31.10.03

משהו רע עובר עלינו. משהו שצריך להדיר שינה. זה לא עניין של עמדה. אפשר להיות אפילו מהמחנה המתנגד להבנות ז'נבה או למסירת מילימטר אחד מהשטחים, ועדיין להיות אזרח חרד.

 

אפשר לנצח את הטרור 22.8.03

ההודנא לא מתה, משום שהיא אף פעם לא נולדה, אלא במוחותיהם היוקדים של חפצי האשליות. גם לפני ההודנא היו שבועות של שקט, ארוכים יותר מאשליית השקט של השבועות האחרונים.

 

עלילת מלחמת הנפט 20.3.03

הדלק המניע את ההפגנות נגד בוש וארה"ב הוא עלילה חדשה-ישנה על כך שארה"ב רוצה להשתלט על שדות הנפט. זו עלילה מתוצרת שונאי היהודים וישראל, מהימין והשמאל הקיצוני, שהפעם חדרה גם למעמד הביניים בארצות המערב. הרוב קונה בקלות את השקרים, ובאותה הזדמנות גם מאשים את ישראל והיהודים.

 

אפשר להיפרד מהפיגועים 6.3.03

ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל... יודעים שמעזה לא יצא פיגוע אחד, רק בזכות הגדר. הם יודעים שתושבי ישראל מופקרים לחלוטין רק משום שהקמת הגדר מתעכבת כבר שנים... למה? בהנחה שהם לא מטומטמים, התשובה מצויה במישור אחד בלבד: החשש הפוליטי מכך שהגדר תהפוך לגבול מדיני.

 

הסיוע הישראלי לשנאת ישראל 3.1.03

...הסיפור של פרופ' יפתחאל הוא הסיפור של רוב אנשי האקדמיה בישראל, הקרויים "אנשי שמאל". המאבקים הקשים ביותר נגד "כוחות הקדמה" האנטי-ישראליים במערב נערכים על ידי אנשי השמאל.

 

בזכות הכניעה לאלימות 8.11.00

למה, ריבונו של עולם, צריך להקריב כל כך הרבה קורבנות דמים, עד שנעשה את מה שגם חברי הכנסת של הימין יודעים שחייבים לעשות?

 

סליחה שצדקתם 12.10.00

תגובה למאמרו של מאיר עוזיאל "סליחה שצדקנו".

השמאל חזר ואמר, גם בלי קשר לאוסלו, שההתנחלויות הן אסון, שהן יגרמו לכך שלא תהיה מדינה יהודית, שהן יגרמו לכך שבמקום שהסכסוך יהיה שם, הוא עלול להיות גם כאן.