מאמרים וכתבות של ארי שביט, "הארץ".

 

 

 

מה קרה לי? מה קרה לכם!  16.2.07

אני תומך במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אני ציוני. אני יהודי לאומי וליברלי... אני נשארתי באותו מקום אבל המחנה זז... ישראל היא נקודה קטנה מאוד במפה של המזרח התיכון. היא מוקפת בכוחות שלא משלימים עם קיומה... פרופסור ידוע אמר לא מזמן שאנחנו צרכים לאמץ לעצמנו את הערכים של המזרח התיכון שבו אנו חיים. רציתי לשאול אתו על איזה ערכים מדובר... אני פשוט נאמן לערכים שלי. ואני אומר שאפשר לצאת נגד פאשיזם גם כשהוא בא מהצד המוסלמי.

 

הפעם זה אחרת, הפעם אין ברירה 28.7.06

"אל תגידו שאנחנו ניצחנו את צה"ל. שהפכנו את ישראל לחברה של קורי עכביש. אלה דיבורים זולים של טוקבקים. דיבורים רהבתניים של נסראללה. היציאה מלבנון הביאה שש שנים של שקט. שש שנים זה החיים של 150 בחורים. אז היינו כובשים, היום אנחנו נלחמים על הבית" * שלוש ממנהיגות "ארבע אמהות" מוצאות את כל ההבדלים.

 

היוהרה של אולמרט 14.3.06

מה שאולמרט עומד לעשות בשנים הבאות הוא להקים מדינת חמאס חמושה ביהודה, שומרון ועזה. באמצעות הנסיגה הכמעט מלאה יבטיח אולמרט לחמאס שלטון כמעט מלא במדינה הפלשתינית למשך שנות דור. מכיוון שכך, פלשתין של אולמרט תהיה עוינת, חסרת נחת ואלימה.

 

בשם מרשו 8.10.04

"אריק יכול לומר ביושר שיש פה מהלך רציני שיגרום לכך שמתוך 240 אלף מתיישבים, 190 אלף לא יזוזו ממקומם... יש מחויבות אמריקאית שמעולם לא היתה כמוה לגבי 190 אלף מתיישבים"

 

הציונות האכזרית של הפינוי 8.7.04

הצדקת-העל לאכזריותו של הפינוי היא אחת: תוכנית ההתנתקות היא תוכנית הצלה לאומית. אם לא תיושם, הבית הלאומי היהודי ייקלע לסכנה קיומית-דמוגרפית... במובן מסוים, מוגבל, עקורי יש"ע הם הם מגש הכסף הנוסף שעליו תוגש לנו מחדש ההזדמנות לקיים כאן מדינת יהודים.

 

מחכה לברברים 9.1.04

פרופ' בני מוריס, ההיסטוריון השמאלני שפתח את תיבת פנדורה של הציונות, אימץ דרך מעודכנת להתמודד עם השדים שחשף. הוא מצדיק את גירוש הערבים ב-48', מבכה את העובדה שהמלאכה לא הושלמה ובתנאים מסוימים אינו פוסל גירוש גם בדורנו.

 

זה לא מתיישב עם החיים 6.2.02

"כבר ב-69' הבנתי שמשהו כאן לא בסדר. גרנו בבית זית ואחרי המלחמה פתאום אבא שלי ואחי לא הלכו יותר לעבוד במטע כי היו לנו ערבים שיעבדו עבורנו. וזה הפריע לי. הייתה בזה איזו הסתאבות. בן יום התחלנו להתנהג כמו איזה שליטים גדולים, מושלים, אדוניו של עם אחר".

 

היום שבו מת השלום 14.9.01

מה באמת קרה בקמפ דיוויד? איך נפח תהליך השלום את נשמתו? שלמה בן עמי, אז שר החוץ, ניהל יומן מפורט של הוועידה ובפעם הראשונה הוא פותח את הקופסה השחורה המתעדת את ההתרסקות הקטלנית...