מאמרים וכתבות של אלוף בן, "הארץ".

 

 

הבו לנו גבול הארץ 8.9.10

לשיחות הישירות שהושקו בפסגת וושינגטון צריכה להיות מטרה אחת: קביעת הגבול בין ישראל למדינה הפלסטינית שתקום בגדה המערבית. ישראל זקוקה לגבול, שיתחום אותה במרחב הגיאוגרפי, ינרמל את מעמדה הבינלאומי, ישים קץ למחלוקת על ההתנחלויות ויחזק את ההסכמה הפנימית. זו משימת חייו של בנימין נתניהו. אם יצליח בה, יצדיק את חזרתו לשלטון וייכנס להיסטוריה כמנהיג מעצב.

 

קחו את עזה הארץ 2.6.10

"פרשת המשט" היא הזדמנות ראויה להשלים את ההתנתקות מרצועת עזה. הגיע הזמן לחתוך את שאריות הכיבוש, ולהניח את "חמאסטאן" לנפשה.

 

זו תהיה מדינה שכיף לחיות בה 10.3.06

בעוד ארבע שנים ישראל תהיה מנותקת מרוב האוכלוסייה הפלשתינית ותתכנס בגבולות חדשים. זו תהיה מדינה אחרת, בגבולות אחרים. היא תיפרד מהרוב המכריע של האוכלוסייה הפלשתינית. היא תהיה מדינה עם פחות אלימות חיצונית ועם יותר ביטחון אישי... האופציה שלי להיבחר לראש ממשלה, או לאמן את בית"ר ירושלים.

 

הרפובליקה השלישית 27.1.06

ביום העצמאות הבא תציין ישראל 58 שנים להקמתה, ולא צריך להאמין בנומרולוגיה כדי להבחין בסימטריה מעניינת: התקופה הזאת מתחלקת בדיוק לשניים. 29 שנים בשלטון מפא"י-העבודה, ועוד 29 שנות התיקו בין הליכוד לעבודה, שנעו בין תחרות מרה לשיתוף בממשלות האחדות. עתה נכנסת ישראל לעידן פוליטי חדש, שאפשר לכנות "הרפובליקה השלישית".

 

הצבא מכתיב, הדרג המדיני מקבל 8.8.02

חילופי הרמטכ"לים חוללו שינוי באסטרטגיה הישראלית מול הפלשתינאים. שאול מופז רצה "להביא את העימות להכרעה" והטיף למיטוט הרשות הפלשתינית ולגירוש יאסר ערפאת מהשטחים. משה יעלון מדבר על "מלחמת התשה", שבה יושג הניצחון בנקודות, בהצטברות פעולות קטנות שישחקו את רצון הלחימה של האויב.

 

עכשיו כולם יודעים: הם אשמים 27.7.01

דעת הקהל המערבית, שאימצה לחיקה את ברק כמנהיג הפשרן והרודף שלום, דחתה את טענות ברק ושרון שישראל הייתה הקורבן של מתקפת טרור פלשתינית, והציבה את פיגועי החמאס ופעולות צה"ל באותה הרמה המוסרית.