דף הבית של שלמה רן בית אש 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


הצעה לפתרון סוגית ההקפאה  19.10.10

חבל להפסיד זמן יקר כאשר הרשות הפלסטינאית, המצרים והירדנים נראים כה מעוניינים להגיע להסדר נראה שהעולם המערבי חושב שפתרון סוגית מדינת פלסטין, יחליש את עמדת האיסלם הקיצוני במאבקו בתרבות המערב.

 

עם ישראל המדינה ישראלית 19.10.10

ישראליות יכולה להכיל יהודים ערבים,דרוזים צ'רקסים, תאילנדים ועוד, אנשים מכול העמים, בקיצור מי שרוצה להיות אזרח שיצהיר או יישבע על נאמנות למדינת ישראל! ברור שהרוב הוא יהודי ישראלי!

 

האם העבודה מפלגה סוציאל ודמוקרטית החותרת ומשיגה שלום? - מה היה אומר היום דוד בן גוריון! 19.10.10

העבודה חייבת לשים על השולחן את עקרונותיה הבסיסיים שעליהם הצהיר אהוד ברק לפני 10 שנים שמזיזים כול אבן בדרך לשלום לא פוסחים על אף הזדמנות למשא ומתן ולשלום.

 

עם ישראל במדינה ישראל 11.10.10

אנו מדינת ישראל שהיא מדינת כול אזרחיה בעלת רוב יהודי. ולא צריך להתחנן שיכירו בנו ככזו. כי זה מה שאנחנו.וזה שמנו: מדינת ישראל.

 

בנימין נתניהו תפוס מנהיגות!  27.9.10

עשה מחווה אם לא לאבו מאזן או לפחות לאובמה, למובארק, ועבדאלה ותכריז על הקפאה נוספת, חוץ מכמה אלפי אנשים שחיים באידיאולוגיה לא רציונאלית זה מה שהעם מצפה!

 

רוצים את גלעד עכשיו 9.9.10

הגיע הזמן לשחרר את גלעד שליט, שחרור עצירים לא צריך להוות בעיה יישארו לנו מספיק עצירים גם לסבוב נוסף. גורמי ביטחון בעבר ובהווה ברמת רמטכ"לים ואלופים, אמרו כי צה"ל יכול להתמודד עם הבעיה הביטחונית שעשויה להיווצר.

 

הזדמנות אולי אחרונה ללכת על השלום 5.9.10

השלום נחוץ לנו כמו אויר לנשימה! שרון כבר הבין שפתרון שתי המדינות הוא הצלתנו הדמוגרפית! מדינה פלסטינית עשויה לקום גם ללא הסכמתנו, ולקבל הכרה בין לאומית. אבל אז יהיה ללא שלום ללא פרוז, ללא ביטחון! הסכם שלום עכשיו זאת אולי ההזדמנות האחרונה! אמר זאת בצורה יפה המלך עבדאלה, זה עכשיו או לעולם לא ועדיף עכשיו.

 

שיעשו שלום אנו נגדיר את עצמנו 26.5.10

ישראל בעלות רוב יהודי תגדיר את עצמה כפי שתרצה מדינת לאום ישראלית, חלק מהאומה הערבית וכמובן מדינת כול אזרחיה, אין סתירה בין שלושת ההגדרות.

 

שתי מדינות וזכויות השיבה 3.5.10

אם אנו כבר מסכימים לקווי 67 עם חילופי שטחים אחד לאחד, ונשארה רק בעיית זכות השיבה הרי שמה שנותר הוא לחפש פתרון יצירתי גם לנושא הזה.

 

הסברה תעמולה  הסברה  19.4.10

ההבדל בין הסברה, לתעמולה נבזית הוא ההבדל בין אמת לשקר , התעמולה נגדינו לא ובוחלת בשקרים. שלא לדבר על אמת סלקטיבית!!

 

שהאמריקאים יעשו סדר- אנו רק נרוויח 27.3.10

אנו יכולים  לשמוח כי האמריקאים רוצים ללחוץ לפתרון כי מדינה דו לאומית היא  מבחינתנו אסון קיומי.

 

בזמן משא ומתן אסור לבנות בשטחים השנויים במחלוקת הדדית 18.3.10

אני מציע שישראל תציע הקפאת בניה בכול השטחים אשר במחלוקת באופן הדדי.

 

להקפיא לזמן קצוב את כול הבניה בשטחים כולל ירושלים 6.3.10

אפשר לדמות שאם נשיא אמריקאי אחר יתכן שלא היינו מגיעים לסיטואציה הזאת, אבל זאת המציאות וזה הנשיא. ובואו נחדד את השאלה האם ישראל באמת מוכנה להסדר של שתי מדינות לשני העמים על בסיס קווי 67 עם תיקוני גבול קלים ופיצוי על השטח שנקבל השווה לשטח שנקבל.

 

קיום הממשלה אינו חזות הכול! 12.3.10

האינטרסים של החיוניים של מדינת ישראל חשובים הרבה יותר מקיום ממשלת הליכוד ושותפים מימין.

 

סקירת מערכות אל פסק 7.3.2010

מערכת אל פסק, הוא התקן המאפשר לציוד חיוני ורגיש לפעול, בזמן הפסקת החשמל ברשת (מקומית או ארצית) ממקור חשמל חליפי לזמן קצר, בינוני או ארוך בהתאם לצורך.

 

מכונית חשמלית עם שנאי  18.2.10

 

מכתב לאביב 12.1.10

נראה לי שאני יכול להוסיף לך קצת מידע לגבי קרינה.

 

צריך למנוע את המקרה הבא של אסף רמון 25.9.09

קראתי עוד בספרו של עזר ויצמן לך שמים ארץ על מיקרים שטייסים איבדו את הכרתם וצללו למותם לפני עשרות שנים: ואז אמרו שאין מה לעשות.

 

כך לא נוהג עם סגולה 10.9.09

ישראל היא מדינת הלאום הישראלי יהדות איננה לאום כי אלא דת, הישראלים ברובם יהודים אבל אינני מאמין שהם רוצים לחיות במדינת הלכה דתית, או במילים אחרות, איראן יהודית.

 

מה היא התנחלות?  6.7.09

ישראלי שבונה בית בארצו זאת הנחלות? האם תושב אלפי מנשה ואו מעלה אדומים הוא מתנחל? לפי קריטריון זה שכול מי שנמצא סנטימטר מהקו הירוק הוא מתנחל! אז גם תושבי רמת אשכול הם מתנחלים! וכמובן תושבי ארמון הנציב וגילו הם כאלה!

 

הבעיה - פלסטינאית הזויה 9.5.09

אני חושב שאם ציבור המגדיר עצמו כעם ורוצה לחיות ביחד ורוצה מדינה צריך ללכת לקראתו ולתת לו פתרון.

 

שתי מדינות לשלושה עמים 17.4.09

צדק הוא חלוקת שטח ומשאבים בהתאם: לגודל האוכלוסייה כול פתרון אחר אינו צודק. המדינות הם: א. ישראל או פלסטינה המערבית מהירדן עד הים ב. מהירדן עד גבול עיראק ישראל פלסטינה המערבית או ירדן. העמים הם: חלוקה אפשרית: חלוקה:  א. 1. עם ישראל,  2. הירדנים ואו הבדואים 3. פלסטינאים. חלוקה ב. 1. ישראל,  2. פלסטינה כולל ירדן.

 

לא חייבים לפלסטינאים דבר 8.4.09

מאז אוסלו רבים בנינו ובניהם גם אני ורבים ממכירי חשבנו שהשלום מתדפק על דלתותינו וכול מה שאנו מצווים לעשות זה לפתוח לו  את הדלת.

זאת הייתה ראיית  מציאות שגויה, מערעורי ליבינו, ומהתעייפותנו, ממלחמות בכלל וממלחמת התשה בפרט. אנו נשרוד גם אם נאלץ להלחם גם עוד אלף שנים, זאת ארצנו אין לנו ארץ אחרת.

 

כול הכבוד להנהגה 31.12.08

כול כבוד להנהגה שהתעשתה והגיבה נכון טוב וכול הכבוד לצבא ההגנה לישראל בכלל וחיל האוויר בפרט על הביצועים הנפלאים והמודיעין המדייק.

 

אין מדינה שתסבול קסמים 9.12.08

ולכן אין לי ברירה אלה לחזור לפתרונות שהצעתי בעבר במשפט אחד: אש אל עבר מקורות הירי וקביעת תג מחיר ברור ומוחלט. לדעתי זאת התגובה הפשוטה המידית והזולה ביותר מבחינתנו בחיי אדם שלנו ובכסף היא תגבה מחיר גבוה בצד השני.

 

ירושלים הנטושה 7.11.08

מדוע אין אשיות רמת מעלה איש בעל שיעור קומה שיציב את ירושלים בראש מעיניו, כנשוא שאיפותיו מעל ומעבר לפוליטיקה הארצית. כך היה תדי קולק האגדי, שכהן שנים רבות ותרם לירושלים תרומה אדירה בכול התחומים.

 

לבטל אזרחות משפחות הטרור 24.9.08

לא צריך להרוס בית של המחבל חבל שיגרו בו אנשים ראויים, אבל בהחלט לבדוק את הרקע למעשה האם המשפחה ידעה כי האיש עוין, האם תמכה בו האם משפחתו אנשים הנאמנים למדינה.

 

חברתי, תשתיתי ועוד פעם חברתי 23.8.08

מדינה התקועה בפקקים תרתי משמע גם חברתית וגם תשתית והדברים הם כלים שלובים, איננה המדינה לה פיללנו. הרמה יורדת אם פעם הינו מדינה ענייה אבל כוכבת במתמטיקה ומדעים. אז היום העוני הפערים גדלים גם הכוכבים הפכו במקרה הטוב לבינוניים.

 

מחיר לבנון השנייה ועליות הביטחון לישראל 7.8.08

קודם כול צר לנו על ההרוגים והפצועים והנכים. כולל נפגעי ההלם והחרדה מקרב הצבא ותושבי הגליל. אבל חשוב לדעת שהמחיר המידי איננו רחוק מאוד מהמחיר הסופי. מחיר עלותה הכספית של מלחמה שעצם פתיחתה, התמשכותה ותוצאותיה שנויים במחלקת מתבטא גם באיכות החיים במדינה כולל קורבנות בחיי אזרחיה

 

כן לחלק את ירושלים 26.7.08

אם אדם תושב מזרח העיר עם משפחה ועבודה השש להיהרג, ומוכן להתאבד בביצוע פיגוע!

אז צריך לקחת ממשפחתו את תעודות הזהות: להוריו אשתו וילדיו. סנקציה כזאת יבין מי שהולך לפגע הוא מוכן להרוג את עצמו עם קורבנותיו אבל על משפחתו יחוס!

 

מדינת הפקק הגדול 9.7.08

אנו מדינה קטנה וצפופה ולצערנו הרב גם מאוד מאוד מפוקקת בכבישים העירוניים ובכבישים הבין עירונים וזה אסון קיומי ואקולוגי.

 

לא לתחנה פחמית! כן למכונית חשמלית! 27.6.08

אם אנו רוצים לשמור על כדור הארץ בכלל ועל הפחתת זיהום האוויר בישראל בפרט אז תחנה פחמית זה הדבר האחרון שאנו צריכים.

 

משא ומתן זה לא תכתיב 14.6.08 

הפלסטינאים בפרט והערבים בכלל רואים בתכתיב של קווי 67 על המילימטר, ובדרישותיהם לגבי להחזרת הפליטים ומעמד ירושלים וכדומה כקדוש ובל יעבור: הרי לא מוכנים לכול פשרה ולכול גמישות עם ישראל הקטנטונת, גם ביחס לפלסטינה הכוללת את ירדן.

 

אולמרט תחשוב פעמים! 30.5.08

האם אתה רוצה שכל מה שהאמנתה בו יתרסק שקדימה תעלם מהמפה? שהמדינה תלך לבחירות על חשבון תקציב הכבישים בנגב והגליל, הרכבות לאשדוד ואשקלון ושדרות על חשבון הסיכוי לקדם שלום עם אבו מאזן ואסד לפני תום הקדנציה של בוש והכול רק כדי להציל קצת מכבודך גם אם אין (אני מאמין בחפותך) דבר מפליל בחשדות נגדך וקרוב לודאי שתחזור כגדול.

 

נחזיר מה שכבשנו פחות מה שכבשו הסורים! 23.5.08

המצרים והירדנים קבלו לאחר משא ומתן את הגבול הבין לאומי כגבול השלום כגבולות קבע.

אין שום סיבה שבעולם שהסורים יקבלו יותר מה עוד שמדובר בכינרת. הסורים אומרים זה שטחנו זה שלנו! מגיע לנו! ועל ישראל לומר מה שמגיע לכם תמורת שלום אמת היא רמת הגולן עד הגבול הבין לאומי מה שכבשתם בתש"ח לא שלכם את זה לא כבשנו כי אם שחררנו!

 

רוצים ראש ממשלה לקדנציה מלאה! 15.5.08

אם הפוליטיקאים הבכירים לא מסתדרים עם החוק למימון מפלגות, הבעיה אינה רק בהם אלא בחוק ויש לשנותו! חשוב יותר לאפשר לראש ממשלה ולשרים הבכירים לבצע את עבודתם למען הציבור בישראל גם אם הם עברו עבירה פלילית קלה.

 

איש באמונתו יחיה 6.5.08

החינוך לפלורליזם לאהבת האדם והבריות: הוא אלמנט חשוב כדי למנוע השמדה נוספת, שואות נוספות העשויות להתחרש ובעצם במקומות שונים בעולם. השמדת עמים שבטים הרג בני אדם וכדומה.

 

אתה ערבי ישראלי או פלסטינאי: תחליט 4.4.08

זאת השאלה והדרישה מערבי ישראלי הטוען כי הוא מופלה בזכויותיו, למרות שיש לו אזרחות מלאה הוא בוחר ונבחר, ומרבה להתלונן.

 

המן הרשע לא מת רק מתחלף! 21.3.08

שלילת הקיום של בני אדם תהיה דתם, צבע עורם או לאומיותם אשר תהיה היא אם כל פשע, אם כל רשעות.

 

חייבים לחוקק חוק בוררות חובה במשק 28.12.07

המחלוקת אינה כה פשוטה ולכן יש להביאה לבוררות ומאחר שאין חוק של בוררות חובה בכול השירותים בישראל שיהיה מוסד ציבורי, ממלכתי, אולי בית הדין לעבודה עם הרחבת סמכויות שיהיה רשאי לפסוק ולהכריע בסכסוך. עם אפשרות לערער לבית המשפט העליון.

 

ירושלים תומכת בשדרות - הקסאמים אינם משמים 19.12.07

מדינה ריבונית איננה חייבת לסבול שיורים עליה ללא הפסק. דין עיר ספר או עיירת פיתח חייב להיות זהה לדין ירי על בירת המדינה ועדין לא שכחנו את הירי על גילה ואת הטרור בתל-אביב.

 

לחסוך זמן וכסף ולהרוויח בריאות 15.12.07

כדי שהאוויר ישתפר משמעותית צריך להתחיל מיד לצרוך פחות דלק! וזה אומר לא להזיז את המכונית אם אין הכרח, לכבות את המנוע בעמידה למרות אי-הנוחות בויתור על המזגן בקיץ או החימום בחורף, כל מי שמרגיש שהוא יכול לרכב על אופנים, לקנות ללא דיחוי ולהשתמש בהם.

 

הערובה לקיומינו חד צדדית: גדר- מכשול 4.12.07

יש להתנתק ויפה שעה אחת קודם לפני שיהיה מאוחר מידי או לפחות לסיים את המכשול לטרור – הגדר.

 

מוניות שירות בירושלים אתמול! 3.12.07

חייבים לשפר את התחבורה הציבורית... חשוב לרשת את ישראל ברכבות ומהר. יש להסיר את חסמי הבירוקרטיה ולתת לסקטור העסקי לבצע את המלאכה. רכבות הם דבר משתלם והמימון ימצא.

 

להעביר את חוק שכר המקסימום 26.10.07

...הצמדה בין שכר המקסימום למינימום למשל אחד לעשר. כך שאם ירצו להגדיל את שכר המקסימום יאלצו להגדיל גם את שכר המינימום.

 

הפתרון- משאל עם 17.10.07

להעביר תוכנית מדינית מרחיקת לכת על חודו של קול בכנסת זה דבר שאומנם לגיטימי, כול עוד לא נקבע בחוק שדרוש רוב מיוחס, אבל התוצאה היא קשה וטראומטית למיעוט, במצב של כמעט שיווין.

 

הפחתת תאונת- עקב בצד אגודל 3.10.07

לא חייבים מחר לסלול כביש 4 מסלולים לאילת לצפון ובודאי לא לצפון דרך בקעת הירדן וכול כבישי הגליל הצרים ואחרים אבל בהחלט צריך לשאוף לשפרם.

 

אהוד זאת הדרך ואין בילתה 3.10.07

חשוב מאוד להמשיך לדבר עם אבו מאזן, ועוזריו עד שיצא עשן לבן, זאת הדרך הנכונה להשיג הסכם שיהיה מקובל גם על האמריקאים האירופאים, ויזכה באמון הליגה הערבית ובראשם מצרים ירדן וסעודיה. הקיצוניים הפלסטינאים ואיסלמים יצעקו ויציקו ככול יכולתם הם יהיו במיעוט יבודדו ולא יוכלו להכשיל את ההסכם. נבנה מנגנונים משותפים למלחמה בטרור שיהיה אויבם של שני הצדדים.

 

די להחמצות 11.9.07

חשוב לעשות הפרדה מוחלטת בין המסלול המדיני והמלחמה בטרור ויותר מזה בשלבי משא ומתן רגישים להבליג ולמנוע אסכלציה גם אם יש לזה מחיר כבד במיידי. הסדר עם הפלסטינאים חשוב למניעת מדינה דו לאומית, לפתרון הסכסוך כדי שאפשר יהיה לחיות חיים נורמאליים.ולהתחיל להשקיע במה שצריך הרווחה בחינוך בתשתיות וכדומה.

 

לא רוצים מלחמות בכלל 19.8.07

אנו ביחד עם עמי המזרח התיכון חייבים לסיים עם המלחמות כדי שנוכל להתרכז במאבקים האמיתיים בזיהום האוויר ובתאונות הדרכים.

 

אנו רוצים שרים- לקדנציה שלמה 7.7.07

שר בישראל מכהן בתפקידו בממוצע כשנה עד שנה וחצי. במשך תקופה כל כך קצרה אי אפשר להכין תוכנית עבודה, ולבצע אותה נקודה, ולכן השיגי המשרדים בתחומים עליהם מופקדים השרים נמוכים ביותר!

 

נשיאות כדוגמה לצניעות 25.6.07

אני קורא לנשיא שמעון פרס לתרום את הפנסיה שלו כל עוד הוא בתפקיד נשיא המדינה לנזקקים.

 

זכות הקיום הבסיסית 8.6.07

האם אתה מכיר ומכבד את זכותה של ישראל לחיות בביטחון ושלום? זאת השאלה הבסיסית שצריך לשאול פוסט ציוני, וכל פלסטינאי המתבכיין על כיבוש ודיכוי כביכול.

 

סגור את המתג והצל את  הכדור 3.5.07

כולנו בחרדה של חימום כדור הארץ שנוסף לזיהום האוויר ושאר הרעות ואז צריך כל אחד מאתנו לשאול מה הוא יכול לעשות כדי להציל את המצב או לפחות לעזור. כמשפט הידוע של ג'ון קנדי "שאל מה אתה עושה עבור המדינה" ונרחיב לכדור.

 

הכישלון הגדול הוא הצירוף 1.5.07

אם ראש הממשלה היה בעל עבר צבאי והרמטכ"ל היה מצטיין גם שר ביטחון טירון יכול היה להצליח. אם שר הביטחון וראש הממשלה היו מנוסים והרמטכ"ל חדש בתפקידו ואפילו מחיל האוויר גם זה היה עובד אבל הצירוף היה קטלני.

 

מאהוד א' לאהוד ב' 29.4.07

לרובנו היו ציפיות גדולות מאהוד אולמרט כיורשו של אריק וכאיש שיוביל למדינה יהודית דמוקרטית שתמנע את הפיכתנו למדינה דו לאומית בדרך לפלסטינאית עם רוב ערבי.

 

ציוני אינו בהכרח יהודי 15.4.07

ההגדרה הבסיסית של הציונות היא אהבת ציון, הלוא היא ישראל, והגשמתה היא עליה לישראל וחיים בישראל מטבע הדברים הציונות מדברת יותר ליהודים בגלל עברם, ההיסטוריה היהודית בארץ ישראל, מצד אחד וסבל העם היהודי בגלות במשך 2000 שנה. ישראלי  דרוזי  שחיי במדינה אוהב, אותה ומשרת בצה"ל הוא ציוני יותר מבן של הורים יהודים שלא מאמין בכלום, מתחמק משרות, צבאי ו/או מסרב לשרת בשטחים ומגדיר את עצמו כפוסט ציוני.

 

חיזבאלה-לבנון מבינים סנקציות 7.4.07

מי שסוחר באינפורמציה על חיי חטופים תוך התעללות נוראה במשפחות הכינוי שטנים הוא מחמאה עבורם. ועם כת השטן הזאת צריך לסחור בשיטה ראויה מבחינתנו, כול עוד לא ניתנה הוכחה שיקירינו  בחיים אין מה להתווכח על המחיר!

 

זכות ישיבה לפליטים! 26.3.07

מדינות שהן הפטרוניות הגדולות של שיבת הפליטים הפלסטינאים לציון כי מציון תצא תורה, שוכחות לתת לפליט שלא קשה שלא להזדהות עם סבלו זכות ישיבה בארץ מושבו לבנון בפרט ובארצות ערב בכלל.

 

מי כאן כובש! 21.3.07

בואו נגדיר את הכובש  כצד הלא צודק בסכסוך, מלחמה וכדומה, ועכשיו נבדוק מי הוא!

 

תעודת לידה אינה מספקת 3.3.07

כשלון שר הביטחון מחד ומשבר אסתרינה מאידך אומר שצריך להגדיר מחדש את הכישורים הדרושים ונוהלי הצגתם לפוליטיקאים וממלאי משרות בחירות.

 

אסתרינה צודקת 10.2.07

כל עוד אין שלום בנינו לבין הפלסטינאים וכל עוד ערביי ישראל מגדירים עצמם כפלסטינאים, אינם משרתים בצבא ונאמנותם חצויה במקרה הטוב! ונתונה לצד השני בסכסוך במקרה הפחות טוב, אין הם יכולים לשמש בתפקיד שר בממשלת ישראל.

 

מאיזה סכום מתחיל היושר 13.1.07

לדעתי זאת שאלת מפתח צריך להקפיד על קטנות כעל גדולות מצאת שקל תרום אותו לצדקה מצאת חמישים שקל לך תחזיר.

 

 

מאמרים נוספים: 2004-2006